تاثیر کرونا بر حافظه انسان ها

کدخبر: 376442
متخصصان مغز و اعصاب مشکلات مربوط به حافظه و توجه را پس از ابتلا به کووید ۱۹ اعلام کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، متخصصان مغز و اعصاب روسی در مورد افزایش تعداد بیمارانی که از اختلال حافظه و تمرکز پس از ابتلا به ویروس کرونا رنج می‌برند سخن گفتند.

به گزارش اسپوتنیک کنستانتین لیادوف، جراح و درمانگر توانبخشی تأکید کرد که شمار چنین مراجعاتی در پاییز افزایش یافته است.

همچنین اوگنی سردکین، رئیس بخش مغز و اعصاب بیمارستان بالینی مرکزی شماره ۱ راه آهن روسیه (راه آهن روسیه) بیان کرد: «آنچه به مشکلات جهت گیری در زمان و مکان همچنین اختلال عملکرد‌های شناختی، مربوط می‌شود؛ متأسفانه رایج است.»

متخصصان مغز و اعصاب استرس و ترس را از جمله دلایل احتمالی چنین عواقبی می‌دانند.

همچنین الکساندر کوماروف، پزشک در مرکز توانبخشی Doverie، گفت: نکته دوم، سمیت عصبی (نقض حرکات، عملکرد‌های حسی، وضعیت عاطفی و عملکرد‌های تلفیقی مغز است.

تأکید شده است که اختلال در عملکرد ریه که در موارد ابتلا به ویروس کرونا دیده می‌شود، همچنین می‌تواند منجر به آسیب رسانی به سیستم عصبی شود. ریه‌های ضعیف شده بیمار قادر به انجام کامل عملکرد خود و تأمین اکسیژن برای مغز نیستند.

دانشیار گروه مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه پزشکی دولتی کازان (KSMU) Rustem Gaifutdinov توصیه می‌کند برای مقابله با عواقب این بیماری، با مصرف دارو‌هایی با محتوای بالای ویتامین‌های گروه B، منیزیم و روی، از استرس اجتناب کنید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما