تکرار اتهامات عربستان علیه قطر

کدخبر: 376579
نماینده دائم عربستان در سازمان ملل روز سه‌شنبه با تکرار اتهامات این کشور علیه قطر، تاکید کرد که دوحه باید دست از مواضع سابق و حمایت از تروریست‌ها بردارد تا روابطش با عربستان بهبود یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «عبدالله بن یحیی المعلمی» نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه خبری «راشاتودی» گفت که بحران میان قطر و کشورهای حوزه خلیج فارس می‌تواند طی ۲۴ ساعت حل و فصل شود.

وی ادعا کرد: در صورتی که قطر دست از مواضع سابق خود و حمایت از تروریست‌ها بردارد و دیگر رسانه در اختیار احزاب تندرو قرار ندهد و در امور داخلی سایر کشورهای عربی دخالت نکند،‌ روابط دوحه و کشورهای حوزه خلیج فارس طی چند ساعت بهبود می‌یابد.

این در حالی است که پایگاه خبری «الخلیج الجدید» چندی پیش به نقل از برخی منابع دیپلماتیک عربی از حل احتمالی بحران دیپلماتیک عربستان و متحدانش با قطر و آشتی قریب‌الوقوع میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس طی روزهای آینده خبر داده بود، ولی در عین حال تاکید کرد که این بحران هنوز حل نشده است.

 به نوشته این پایگاه خبری، طی روزهای اخیر نشست‌هایی میان مقامات عضو این شورا در کویت و عمان برگزار شده که در نتیجه آنها توفقاتی بدست آمده که احتمالا به‌زودی اعلام خواهد شد، اما این توافقات در لحظات پایانی به دلیل عقب‌نشینی امارات از مذاکرات، نهایی نشده است.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید