در مراسم معارفه گزینه‌های تیم اقتصادی

بایدن: کمک در راه است

کدخبر: 376661
اقتصاد نیوز : جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا سه‌شنبه شب در مراسم معارفه گزینه‌های تیم اقتصادی خود به مردم آمریکا اطمینان داد که کمک اقتصادی در راه است.

به گزارش اقتصادنیوز، جو بایدن، نامزدهای تیم اقتصادی خود را معرفی کرد و گفت: می‌دانم که شرایط سختی است، اما می خواهم شما بدانید که کمک در راه است. این نامزدها برای احیای اقتصاد کشور سریع اقدام خواهند کرد.

بایدن از اعضای کنگره خواست که در مورد بسته امدادی بحران کرونا اقدام کنند و با تأکید بر ضرورت رسیدگی فوری به مشکلات میلیون‌ها آمریکایی که شغل خود را از دست داده و خواستار دریافت مزایای بیکاری شده‌اند، تصریح کرد: هم اکنون کنگره باید تشکیل جلسه دهد و یک بسته قوی برای رفع این نیازها را تأمین کند.


مطلب مرتبط:
شش پرده از نقشه‌راه بایدن برای احیای اقتصاد کرونا‌زده +اینفو
 سیگنال‌های ارسالی جو بایدن با انتخاب تیم اقتصادی


نیویورک‌تایمز گزینه‌های انتخابی جو بایدن برای مناصب ارشد اقتصادی را نشانگر تمرکز وی بر بهبود شرایط کارگران و درآمدهای عادلانه می‌داند. اعضای این تیم عبارتند از؛

info

۱. جنت یلن (Janet L. Yellen): رئیس سابق فدرال رزرو، به عنوان وزیر خزانه‌داری در نظر گرفته شده است. 

جنت یلن رئیس سابق فدرال رزرو و گزینه وزیر خزانه‌داری دولت بایدن

یلن که یک اقتصاددان حوزه کار است، یکی از اولین مقاماتی بود که به منظور کمک به بالا بردن دستمزدها و جذب افراد بیشتر به کار ، پیشنهاد «بازار داغ» -به معنای پایین آوردن نرخ بهره برای مدت طولانی‌تر- را مطرح کرد.

۲. آدِوال آدِیِمو (Adewale Adeyemo) معروف به والی (Wally): مشاور اقتصادی ارشد حوزه بین‌المللی در دولت اوباما، به عنوان قائم‌مقام وزیر خزانه‌داری در نظر گرفته شده است.

والی

وی که یک مهاجر نیجریه‌ای‌تبار است، در دولت اوباما زمانی‌که مشاور ارشد و معاون رئیس ستاد کارکنان بود، تجربه گسترده کاری در وزارت خزانه‌داری دارد.

۳. نیرا تاندن (Neera Tanden): مدیر اجرایی مرکز پیشرفت آمریکایی، که برای مدیریت دفتر مدیریت و بودجه (OMB) در نظر گرفته شده است.

 تیم اقتصادی دولت بایدن نیرا تندن (Neera Tanden)تاندن در صورت تأیید سنا اولین هندی-آمریکایی خواهد بود که دفتر مدیریت و بودجه را رهبری می کند. وی از هزینه‌های سنگین برای کاهش آسیب‌های اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا حمایت کرده و نگرانی‌ها در مورد افزایش کسری بودجه را در وضعیت حاضر رد کرده است.

۴. سسیلیا رُوس (Cecilia Rouse): اقتصاددان حوزه کارگری از دانشگاه پرینستون، برای مدیریت شورای سه نفره مشاوران اقتصادی در نظر گرفته شده است. تیم اقتصادی دولت بایدن سسیلیا رُوس (Cecilia Rouse)او اولین زن سیاه پوستی است که شورای مشاوران اقتصادی را رهبری می‌کند. وی که یک اقتصاددان حوزه کار بود، به مدت دو سال در شورای مشاوران اقتصادی اوباما بوده و در شورای اقتصاد ملی کاخ سفید در زمان دولت کلینتون نیز کار کرده است.

۵و۶. بایدن همچنین جرد برنشتین و هیدر بوشِی را به عنوان دو عضو دیگر شورای مشاوران اقتصادی معرفی کرد. 

جرد برنشتاین (Jared Bernstein) اولین اقتصاددان ارشد در حلقه مشاوران بایدن در دولت اوباما بود. هدر بوشی نیز مشاور عالی سیاسی هیلاری کلینتون در انتخابات سال ۲۰۱۶ بوده است.

تیم اقتصادی دولت بایدن

هر دوی آن‌ها طرفدار یک بسته محرک اقتصادی بزرگ برای کمک به کارگران و مشاغل آسیب دیده از رکود ناشی از پاندمی کرونا هستند.

هر دوی آنها از یک مدرسه اقتصادی لیبرال با رویکرد متمایل به حمایت از کارگران می‌آیند. رویکردی که افزایش نابرابری را تهدیدی برای اقتصاد قلمداد می‌کند و بر تلاش‌های دولت برای حمایت و توانمندسازی کارگران تأکید دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما