افزایش فروش تسلیحات آمریکا در همه‌گیری کرونا

کدخبر: 377120
اقتصاد نیوز : در حالیکه در سال ۲۰۲۰ اکثر صنعت‌های بزرگ جهان در مواجهه با همه‌گیری کرونا دچار افت تولید شدند، اما فروش تسلیحات آمریکا در سال جاری ۲.۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رویترز بامداد شنبه نوشت، فروش تجهیزات نظامی ایالات متحده به دولت های خارجی در سال مالی ۲۰۲۰، به میزان  ۲.۸ درصد افزایش یافته و به ۱۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

رویترز افزود، با کاهش محدودیت ها در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ فروش تسلیحاتی امریکا افزایش یافته است.

براساس این گزارش، در حالیکه متحدان آمریکایی سعی در دستیابی به جدیدترین فناوری از شرکت‌هایی از جمله لاکهید مارتین و رایتون هستند، فروش هواپیماهای جنگنده و موشک‌های هدایت شونده این کشور افزایش یافته است.

یکی از بزرگترین خرید تسلیحات نظامی آمریکا در سال مالی ۲۰۲۰ توسط ژاپن به ارزش ۲۳ میلیارد دلار برای خرید ۶۳ فرونده جنگنده اف ۳۵ از شرکت لاکهید مارتین بوده است.

به طور کلی دو روش برای خرید تسلیحات نظامی از شرکت‌های آمریکایی توسط دولت های خارجی وجود دارد: اول فروش مستقیم تجاری که میان دولت و یک شرکت صورت می‌گیرد و در روش دوم دولت خارجی معمولاً با یک مقام وزارت دفاع در سفارت ایالات متحده در پایتخت آن کشور تماس می گیرد.

هر دو روش نیازمند تایید دولت آمریکا است.

براساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، فروش مستقیم تسلیحات نظامی توسط شرکت‌های آمریکایی در سال جاری با افزایش ۸.۴ درصد به مبلغ ۱۲۷.۳ میلیارد دلار رسیده است، ابن در حالی است که فروش تسلیحات نظامی در این حوزه در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۱۴.۷ میلیارد دلار بوده است.

همچنین فروش تسلیحات نظامی از طرف دولت آمریکا در سالجاری میلادی ۸.۳ درصد کاهش یافته و از فروش ۵۵.۳۹ میلیارد دلار سال گذشته به ۵۰.۷۸ میلیارد دلار رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما