چرا آمریکا دیپلمات‌های خود را از عراق خارج کرد؟

کدخبر: 377438
ائتلاف سائرون در پارلمان عراق هدف آمریکا از خارج کردن برخی از دیپلمات‌های خود از عراق را انتقال این پیام دانست که واشنگتن قصد کاهش کارمندان سفارت خود در بغداد را دارد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسعد عبد الساده، یکی از نمایندگان فراکسیون سائرون در پارلمان عراق به سایت المعلومه گفت: اقدام آمریکا در خارج کردن برخی از دیپلمات‌ها از سفارت خود در بغداد حاکی از چند احتمال است.

عبد الساده افزود: یکی از این احتمال‌ها این است که دولت دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) نفس‌های آخر خود را می‌کشد و یا اینکه هدف از چنین کاری انتقال این پیام است که آمریکا می‌خواهد تعداد کارمندان سفارت خود در عراق را کاهش دهد.

این نماینده فراکسیون سائرون در ادامه گفت: چه بسا این اقدام مانور جدید آمریکا پس از ترور دانشمند هسته‌ای ایران و نگرانی این کشور از هدف قرار گرفتن آنها است.

برخی خبرها حاکی از این هستند که آمریکا به ویژه با نزدیک شدن به سالگرد حمله هوایی که در آن ابومهدی المهندس و سردار قاسم سلیمانی هدف قرار گرفتند و نیز به علت ترس از پاسخ گروه‌های مقاومت، تعدادی از دیپلمات‌های فعال خود در سفارتش در بغداد را از عراق خارج کرد.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید