افشای راز شی مرموز در بیابان آمریکا

کدخبر: 377567
چند روز پیش با پیدا شدن یک مونولیت مرموز در صحرای یوتای آمریکا توسط اکیپ حیات وحش این منطقه که در حال سرشماری گونه ای از قوچهای وحشی بودند، جهان شگفت زده شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، چند روز پس از پیدا شدن مونولیت، چهار نفر به صورت ناشناس مبادرت به درآوردن و بردن آن کردند.

چند روز بعد مونولیت مرموز دیگری این بار در کشور رومانی در اروپای شرقی خبرها را به خود معطوف ساخت.

«رابرت لوساب»، روزنامه نگار محلی به رویترز گفت: این سازه ۲.۸ متری در طول همان شبی که نصب شده بود، ناپدید شد. 

برای سومین بار در روز چهارشنبه باز هم مونولیت دیگری ظاهر شد، این بار در کوه پاین در آتاسکادِروی کالیفرنیا.

تا آن لحظه هیچ کس نمی دانست که چه کسی مسئول ساخت و نصب این سازه های مرموز است.

در حالی که منشأ مونولیت ها مشخص نبود و خیلی ها آنها را به بیگانگان فضایی و ترفند بازاریابی و کاری از علاقمندان به فیلم «اودیسه فضایی ۲۰۰۱» نسبت می دادند حالا یک گروه کوچک از هنرمندان بدل ساز ظاهرا مسئولیت ساخت و نصب این مونولیت ها را پذیرفته اند و حتی قیمت سنگین ۴۵۰۰۰ دلاری را برای خرید آن ها پیشنهاد داده اند.

این گروه که خود را «جامعه هنرمندان» معروف به «مشهورترین هنرمند» معرفی کرده اند روز جمعه عکسی از مونولیت را در حساب اینستاگرام خود منتشر کردند که در آن فقط نوشته: «monolith-at-a-service.com»

آنها تنها با گذاشتن این پست و عکسی از مونولیت سه ضلعی که در آن مختصات و مشخصات این اثر را نوشته بودند، ادعا کردند که این مونولیت ها کار آنها بوده و آمادگی دارند تا مونولیت را برای هر مشتری که خواست با اعلاترین مواد و فلز و ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته به مشتری تحویل دهند.

آنها پس از آن پستی دیگر به اشتراک گذاشتند که در آن «فاکس نیوز» و «آرت نت» مطالبی راجع به آنها منتشر کرده بود که در آن عکسی از یک مونولیت دیگر هم به چشم می خورد که این یکی در پارک ملی «جاشوا تری»(درخت یوشع) نصب شده بود.

آنها در پستی دیگر برای اثبات مدعایشان در ساخت این سازه های فلزی عکسی از یکی از هنرمندانشان که ماسکی بر چهره داشت و در حال ساخت یک مونولیت بود را به اشتراک گذاشتند و با مسخره کردن تئوری بیگانگان فضایی نوشته بودند: منظورتان این است که این کار بیگانگان فضایی نیست؟!

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید