علت سفر وزیر خارجه سوریه به ایران

کدخبر: 377679
کارشناس مسائل بین الملل معتقد است که وزیر خارجه سوریه برای تجدید رابطه‌ درباره مسائل ایران و سوریه به کشورمان آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین الملل درباره سفر وزیر امور خارجه سوریه به ایران گفت: مرحوم ولید معلم وزیر خارجه سابق سوریه یکی از قدیمی‌ترین وزرای خارجه جهان است و با توجه به سابقه‌ و نزدیکی که به آقای بشار اسد رئیس جمهور سوریه و مسئولیت‌هایی که در این خصوص با ایران داشت، به نظر می‌رسد که یکی از هماهنگ‌ترین وزرای خارجه با ایران بود.

او افزود: البته آقای فیصل مقداد وزیر خارجه کنونی سوریه هم در کنار ولید معلم سال ها در رابطه با ایران همین سیاست را دنبال کرده و یکی از افراد در خط مقاومت است که سیاست های هماهنگی با ایران دارد، لذا حضور او در ایران تجدید رابطه‌ای درباره مسائل ایران و سوریه در سطح بین المللی خواهد بود.

کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: با توجه به اینکه اکنون بحث قانون اساسی سوریه، آستانه و نقش ایران در بحث نظارت بر آتش بس در سوریه و مذاکرات بسیار مهم است، قاعدتا وزیر امور خارجه سوریه باید در این مورد مرتبا با ایران رایزنی داشته باشد. در واقع  این فرد می‌تواند جای خالی ولید معلم را در روابط ایران و سوریه را پر کند.

«فیصل مقداد» وزیر امور خارجه سوریه شب گذشته به منظور دیدار و رایزنی با همتای ایرانی خود و تعدادی دیگر از مقامات کشورمان وارد تهران شد.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید