کدخبر: ۳۷۷۷۶۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تشدید تنش بین روسیه و آلمان/ رهگیری جنگنده روس بر فراز استونی

اقتصاد نیوز : جنگنده‌های «یورو فایتر» آلمان یک هواپیمای تجسسی روسیه حین پرواز در حریم هوایی بین‌المللی در منطقه بالتیک را رهگیری کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: در تقابل هوایی تازه بین نیروی هوایی روسیه و آلمان، جنگنده‌های «یوروفایتر» آلمان، یک هواپیمای تجسسی «ایلوشین-۲۰ » نیروی هوایی روسیه را بر فراز بالتیک رهگیری کردند.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» در این رویارویی جنگنده‌های آلمانی هواپیمای تجسسی روسیه را حین پرواز بر فراز مرزهای روسیه و استونی در پنجم دسامبر (شنبه ۱۵ آذر) رهگیری کردند. این هواپیمای روسی از پایگاه خود در «کالینینگراد»  برخاسته بود.

نیروی هوایی آلمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیماهای گشت زنی ناتو در منطقه بالتیک یک ایلوشین-۲۰ روسیه را حین پرواز در حریم هوایی بین‌المللی در شمال استونی رهگیری کردند.

نیروی هوایی آلمان درقالب کمک به ناتو ماموریت حفاظت از حریم هوایی استونی و لیتوانی را در ۲ ماه گذشته بر عهده گرفته است. یگان گشت زنی هوایی ناتو در بالتیک از سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرد.

دریاسالار «الکساندر نوساتوف»، فرمانده ناوگان بالتیک وابسته به ناوگان نیرو‌ی دریایی روسیه روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه «زِوِزدا» گفت بمب‌افکن‌های آمریکایی امسال بیش از ده بار به مرز‌های این کشور و حوزه مسئولیت این ناوگان نزدیک شده‌اند.

نوساتوف ضمن هشدار در این خصوص گفت: «امسال بیش از هزار پرواز شناسایی (دیده‌وری) در نزدیکی مرز‌ها و در محدوده مسئولیت ناوگان بالتیک ثبت شده است که در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۵۰ پرواز بیشتر است.» 

ناساتوف همچنین گفت که تقویت پدافند هوایی روسیه اولویت اصلی ناوگان بالتیک این کشور است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند