دستور مهم ترامپ درباره توزیع واکسن کرونا

کدخبر: 377773
دونالد ترامپ دستور خواهد داد واکسن کرونا نخست در اختیار آمریکایی‌ها قرار بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه خبری «فاکس‌نیوز» در گزارشی اختصاصی خبر داد که انتظار می‌رود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه دستور اجرایی امضا کند که بر اساس آن به تمام آمریکایی‌ها اطمینان داده می‌شود که پیش از آنکه دولت آمریکا کمک به دیگر کشورها در سراسر جهان را آغاز کند به واکسن کرونا دسترسی خواهند داشت.

مقامات ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه به فاکس‌نیوز گفتند که رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در نشست روز سه‌شنبه کاخ سفید درباره واکسن، به مردم آمریکا تاکید خواهد کرد که «اولویت با رویکرد نخست آمریکا» است.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که سازمان غذا و داروی آمریکا روز پنجشنبه نشستی را درباره صدور مجوز استفاده اضطراری واکسن شرکت فایزر برگزار خواهد کرد. همچنین سازمان غذا و داروی آمریکا قرار است که روز 17 دسامبر (27 آذر)  نشستی را درباره استفاده از واکسن مودرنا برگزار کند.

یک منبع نزدیک به کاخ سفید هفته پیش به فاکس‌نیوز گفته بود که مجوز استفاده از واکسن فایزر می‌تواند روز جمعه صادر شود.

«استیفن هان» از مقامات سازمان غذا و داروی آمریکا هفته پیش گفت که درباره صدور مجوز استفاده از واکسن فایزر بسیار امیدوار بوده و این اقدام به سرعت به پیش خواهد رفت.

یک مقام کاخ سفید گفت: «اولویت بخشی، این اطمینان را حاصل خواهد کرد که ما این واکسن را پیش از آغاز انتقال به دیگر کشورها، در اختیار آمریکایی‌ها قرار می‌دهیم.»

این مقام آمریکایی پیش بینی کرد که انتقال واکسن به دیگر کشورها اواخر بهار یا اوایل تابستان و پس از آنکه تمام شهروندان آمریکایی که خواستار دریافت واکسن هستند به آن دست پیدا کردند،‌ صورت می‌گیرد.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید