ترامپ: انتخابات ما مثل یک کشور جهان سومی بود!

کدخبر: 377853
ترامپ پس از اعطای مدال آزادی به یک ورزشکار در کاخ سفید بار دیگر انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا را متقلبانه و همچون یک کشور جهان سوم دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدال آزادی را به دان گیبل، کشتی‌گیر و مربی ورزشی اهدا کرد. گیبل نخستین کشتی گیری است که در تاریخ آمریکا این مدال افتخار را دریافت کرده است.

بنابر گزارش سی ان ان، ترامپ هنگام اعطای این مدال گفت: هیچ‌کس به اندازه گیبل برای گسترش کشتی در آمریکا زحمت نکشیده است. او ورزشکار بزرگی است که یکی از دشوارترین و قدیمی‌ترین ورزش‌ها در جهان را فتح کرد. او کشتی گیر بزرگی است کسی مثل او هرگز نداشتیم. او برای کشور ما افتخار به همراه آورد. او یکGOAT (بُز) واقعی است میدانید یعنی چه؟ بزرگترین برای همه زمان‌ها (Greatest Of All Time)!

او سپس درباره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: این یک انتخابات متقلبانه بود. اگر شما نگاهی به ایالت‌های مختلف داشته باشید، انتخابات کاملا متقلبانه بود.

ترامپ آمریکا را به کشور جهان سومی تشبیه کرد که درگیر یک انتخابات متقلبانه بوده است. او گفت: این انتخابات مایه شرمساری کشور ما بود. شبیه یک کشور جهان سوم. آرا در همه جا پیدا می‌شوند. از دستگاه‌های شمارش آرایی استفاده می‌شود که هیچ کس نمی‌داند متعلق به کیست. هیچ‌کس چیزی در باره آن نمی‌داند. آن طور که می‌گویند، این دستگاه‌ها دچار مشکل فنی بوده‌اند.

وی افزود: به انتخابات نگاهی بیندازید، به ایالت‌ها، همه تقلب‌آمیز. این مایه شرم کشور است. آن‌ها با این وضع هزاران رای را شمارش کرده‌اند. همه این اقدامات ضد من بوده است. این وضع همانند اوضاع در یک کشور جهان سوم است. به نظرم این موضوع در شکایت‌های ما مطرح شده است. ما می‌دانیم که چه اقدامی در این رابطه انجام دهیم. شما در روزهای آینده شاهد تحولات زیادی در این رابطه خواهید بود.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید