ماندگاری هوای سرد در کشور و آلودگی هوای کلان‌شهرها

کدخبر: 377947
اقتصادنیوز :‌ معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: تا یکشنبه هفته آینده ماندگاری هوای سرد در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود که سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها به ویژه تهران، اراک و اصفهان خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد:‌ روز چهارشنبه 19 آذر در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز پنج‌شنبه 20 آذر رگبار باران و در برخی ساعات بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهیم داشت، همچنین بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، شمال سیستان و بلوچستان، شمال آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی و برخی مناطق کرمان پیش‌بینی می‌شود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روزهای جمعه و شنبه پیشِ‌رو بارش پراکنده در برخی مناطق سواحل خزر خواهیم داشت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

اصغری با بیان اینکه امروز غرب تنگه هرمز و خلیج فارس مواج است، افزود: از امروز تا یکشنبه هفته آینده ماندگاری هوای سرد در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود که سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها به ویژه تهران، اراک و اصفهان در ساعات اولیه روز خواهد شد. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 8 و یک درجه خواهد بود.

اصغری گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 27درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 9 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی افزود: روز آینده در 16 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا 18 آذرماه 60.7 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 56.2 میلی‌متر بود که بارش سال جاری 8.1درصد کمتر از سال گذشته است.

 

تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید