اولویت دسترسی به واکسن کرونا در آمریکا اعلام شد

کدخبر: 377978
رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه دستور اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن شهروندان آمریکایی «اولویت نخست» دستیابی به واکسن کرونا را خواهند داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در کاخ سفید دستور اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن شهروندان آمریکایی «اولویت نخست» دستیابی به واکسن کرونا را خواهند داشت.

وی که پیش از امضای این دستور اجرایی در کنفرانس خبری درباره همه‌گیری ویروس کرونا صحبت می‌کرد، افزود که طی ماه‌های آینده و با توجه به آغاز واکسیناسیون در این کشور تعداد مبتلایان به کرونا به شدت کاهش خواهد یافت.

ترامپ گفت که همه‌گیری کرونا پایان خواهد یافت و ایالت‌ها بیش از 50 هزار مکان برای دریافت واکسن کرونا ایجاد کرده‌اند.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد در صورتی که مجوز صادر شود،‌ طی ماه جاری ده‌ها میلیون دوز از واکسن فراهم خواهد شد.

وی افزود: «ما فکر می‌کنیم در بهار در موقعیتی قرار بگیریم که هیچ کسی در چند ماه گذشته فکر نمی‌کند که امکان پذیر باشد.»

آمریکا در حال حاضر بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند و برزیل در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

«آنتونی فائوچی»، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا اخیرا هشدار داده است در صورتی که شمار مبتلایان و تلفات کرونا در آمریکا به طور اساسی کاهش نیابد، اواسط ماه ژانویه ۲۰۲۱ زمان تاریکی برای این کشور خواهد بود. 

فائوچی در صحبت‌های خود همچنین از مردم کشورش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی انتقاد کرد و گفت: «ما به ضوابط بهداشت عمومی که باید از آنها پیروی کنیم گوش نمی‌دهیم. بنابراین ما می‌توانیم شاهد باشیم که شرایط در اواسط ماه ژانویه (۲۰۲۱) بدتر خواهد شد.»

 

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید