جزییات مذاکرات در عمان از زبان ظریف/علی رغم دستور رهبری کار شکنی کردند+فیلم

کدخبر: 378145
اقتصاد نیوز : ظریف با اشاره به جزییات مذاکراتی که در عمان انجام شدند، تاکید کرد: «اینکه مذاکرات مسقط قبلا انجام شده بود نشان از این دارد که رهبری تحت فشار نبودند. بنظرم برخی بزرگترین توهین ها را به اسم حمایت از رهبری به ایشان می کنند.»
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از گفت و گویش با مهدی نصیری گفت: «دوستانی که با برجام مخالفند. با شروع مذاکرات در مسقط (عمان) هم مخالف بودند.»

ظریف گفت: «مذاکرات در مسقط توسط دولت روحانی شروع نشد، علی رغم مخالفت آن دوستان؛ با دستور رهبری در زمان دولت احمدی نژاد شروع شد.»

وزیر امور خارجه گفت: «نکاتی درباره مذاکرات مسقط وجود دارد، رئیس جمهور وقت(احمدی نژاد) مخالف بود، دبیر شورای عالی امنیت ملی وقت(سعید جلیلی) مخالف بود.»

ظریف تاکید کرد: «اینکه مذاکرات مسقط قبلا انجام شده بود نشان از این دارد که رهبری تحت فشار نبودند. بنظرم برخی بزرگترین توهین ها را به اسم حمایت از رهبری به ایشان می کنند.»

ظریف گفت: «رهبری که در برابر آمریکا ایستاده چطور ایشان میتواند مرعوب منِ ظریف یا دولت یازدهم شود؟»

رییس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: «کسانی که با برجام مخالف بودند با مذاکرات مسقط هم مخالف بودند . علی رغم دستور رهبری کار شکنی کردند.یک سال فرصت سوزی کردند.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما