درخواست ترامپ برای ورود به شکایت تگزاس برای لغو پیروزی بایدن

کدخبر: 378226
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور آمریکا از دیوان عالی این کشور خواست اجازه دهد نقش شاکی اصلی را در پرونده شکایت تگزاس برای لغو نتیجه رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری در چهار ایالت کلیدی ایفا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه با ارائه دادخواستی به دیوان عالی آمریکا، خواست که به عنوان شاکی در پرونده شکایت ایالت تگزاس برای لغو پیروزی «جو بایدن» در رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری در چهار ایالت، حضور پیدا کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ طی این درخواست از ۹ قاضی دیوان عالی خواست که به او اجازه دهند شخصاََ به عنوان شاکی در دادخواست تگزاس علیه چهار ایالت جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین اقامه دعوی کند.

بر این اساس، اگر قضات دیوان عالی به ترامپ اجازه حضور در این پرونده را بدهند، شرایط بی‌سابقه‌ای را در ایالات متحده ایجاد می‌کند؛ بدین شکل که یک رئیس‌جمهور مستقر این کشور از دیوان عالی می‌خواهد تا میلیون‌ها رأی داده شده در چهار ایالت مذکور شمرده نشده و نادیده گرفته شوند.

ایالت تگزاس شامگاه چهارشنبه با ارائه شکایتی به دیوان عالی، مدعی شده بود مسئولان انتخاباتی در ایالت‌های میشیگان، پنسیلوانیا، جورجیا و ویسکانسین، قوانین ایالتی را زیر پا گذاشته و بدون اخذ مجوز از قانون‌گذاران ایالتی، قانون اساسی را نقض کردند.

به نوشته رویترز، وکلای ۱۷ ایالت جمهوری‌خواه دیگر نیز ذیل دادخواستی به پیشنهاد دادستان کل ایالت میسوری، از ورود ترامپ به عنوان شاکی اصلی در پرونده شکایت تگزاس حمایت کردند.

با این حال کارشناسان حقوقی می‌گویند که پرونده شکایت تگزاس از شانس کمی برای موفق شدن در دیوان عالی برخوردار است زیرا از ادله حقوقی کافی برخوردار نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما