نقش مراجعه سریع به مراکز درمانی در درمان کرونا

کدخبر: 378274
اقتصاد نیوز : متخصص جراحی عمومی گفت: مراجعه به‌موقع به پزشک نقش مهمی در درمان کرونا دارد و درمان به‌موقع می‌تواند از عواقب بد بیماری کرونا جلوگیری کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی عماری صبح امروز (۲۰ آذرماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به تاثیر کرونا در همه ابعاد زندگی انسان‌ها و خدمات بیمارستانی، اظهار کرد: در سیستم پزشکی همیشه اولویت با بیماران اورژانسی و بدحال است که با پاندمی و اپیدمی شدن کرونا به صورت ناگهانی، تخت‌های بیمارستانی پر شده و مراجعه به درمانگاه‌ها نیز افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به اشغال تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران مبتلا به کرونا، افزود: در ابتدای شیوع ویروس کرونا، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کم بود و کادر درمان استان نیز درگیر بیماری کرونا شده بودند و بیماران از ترس ابتلا به کرونا به پزشک و مراکز درمانی مراجعه نمی‌کردند؛ به ‌طوری‌ که حتی بیماران اورژانسی غیرکرونایی نیز به‌موقع برای درمان اقدام نمی‌کردند.

این پزشک با تاکید بر اینکه مراجعه به‌موقع به پزشک نقش مهمی در درمان کرونا دارد و درمان به‌موقع نیز می‌تواند از عواقب بد بیماری کرونا جلوگیری کند، تصریح کرد: برخی از بیمارن مبتلا به کرونا زمانی به مراکز درمانی استان مراجعه می‌کنند که بیماری اوج پیدا کرده و ریه آن‌ها کاملا درگیر شده و کار درمانی موثری نمی‌توان برای آنان انجام داد.

متخصص جراحی عمومی در رابطه با به تعویق انداختن عمل‌های جراحی غیرضروری، خاطرنشان کرد: شهروندان زنجانی می‌توانند با نظر پزشک عمل‌های جراحی غیرضرور خود را به تعویق بیاندازند، زیرا این کار می‌تواند تا حدی زیادی از ازدحام و شلوغی مراکز درمانی استان جلوگیری کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما