آخرین برگ ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات چیست؟

کدخبر: 378325
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ برای ورود به شکایت تگزاس اقدام کرده و در تلاش است تا دیوان عالی برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت‌های کلیدی که می‌تواند اوضاع را به نفع او رقم بزند، مداخله کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری هیل نوشت، این درخواست وکیل دونالد ترامپ ساعاتی پس از آن تنظیم شد که او از برنامه‌هایش برای مداخله در این پرونده صحبت کرد.

دادستان تگزاس مدعی است که فرایندهای رای‌گیری جدید در جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین به شکلی ناگهانی نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تغییر داده و نباید به برگزینندگان اجازه داد تا رای خودشان را به جو بایدن بدهند.

ترامپ چندین هفته است که بدون ارائه سند و مدرک از تقلب در انتخابات سوم نوامبر سخن می‌گوید. اما در طرح شکایت او چنین ادعاهایی مطرح نشده است.

در این پرونده گاها دلایل نادرستی برای ایجاد تردید در نتایج این انتخابات مطرح شده است، از جمله این ادعا که هیچ نامزدی نبوده که مانند ترامپ در فلوریدا و اوهایو برده باشد اما در انتخابات ریاست جمهوری باخته باشد. این در حالیست که نیکسون، رئیس جمهوری اسبق امریکا در رقابت ۱۹۶۰ در این دو ایالت برنده شد اما در انتخابات شکست خورد.

شکایت رئیس جمهوری آمریکا همچنین به یک نظرسنجی راسموسن اشاره دارد که طبق آن ۴۷ درصد آمریکایی‌ها –اکثرا جمهوریخواه- معتقدند که در انتخابات تقلب شده است. این شکایت از سوی جان ایستمن به نیابت از دونالد ترامپ ارائه شد.

شکایت تگزاس عمدتا از سوی کارشناسان حقوقی رد شده است. دیوان عالی آمریکا هنوز مشخص نکرده که آیا به این پرونده رسیدگی می‌کند یا خیر. دیوان عالی آمریکا یک روز پیش از آن شکایتی که از سوی جمهوریخواهان پنسیلوانیا با هدف ابطال پیروزی بایدن در این ایالت طرح شده بود، رد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما