واکسن کرونای فایزر ۶ کشته برجای گذاشت

کدخبر: 378466
بنابر اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده، در جریان آزمایش واکسن کرونای ساخت شرکت دارویی «فایزر» آمریکا و شرکت "بیون تک" آلمان ۶ نفر داوطلب جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی رغم اینکه شرکت فایزر اعلام کرده است واکسن ساخت این شرکت برای مقابله با ویروس کرونا با موفقیت 95 درصدی همراه بوده است، اما سازمان غذا و داروی آمریکا اواخر هفته اعلام کرد، تاکنون شش نفر از داوطلبان در جریان آزمایش واکسین فایزر که به طور مشترک توسط شرکت آمریکایی فایرز و شرکت آلمانی بیون تک ساخته شده است، جان‌ خود را ازدست داده اند.

به گزارش اسپوتنیک، در این گزارش آمده است که دو نفر از آنها، هنگام واکسیناسیون جان خود را از دست داند، و 4 نفر دیگر پس از استفاده از واکسن فوق فوت نمودند. ازسوی دیگر یک داوطلب مبتلا به تصلب شرایین و چاقی بیش از حد، سه روز پس از اولین دوز واکسین درگذشت.

دواطلب دوم تزریق واکسن کرونا 60 روز پس از واکسیناسیون دچار ایست قلبی شد و سه روز بعد جان خود را از دست داد. در گروه دیگر از داوطلبان، دو نفر دیگر بر اثر سکته مغزی و حمله قلبی فوت کردند. اکثر این افراد بالای 55 سال بوده اند.

سازمان داروی انگلیس نیز دیروز (پنجشنبه) اعلام کرد: کسانی که سابقه حساسیت و آلرژی دارویی و غذایی آنافیلاکسی دارند نباید از واکسن کرونای فایزر-بیونتک استفاده کنند.

source: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید