کدام داروهای کرونا تحت پوشش بیمه هستند؟

کدخبر: 378604
اقتصاد نیوز : معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپائی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری ، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارد.

به گزارش اقتضادنیوز به نقل از فارس، مهدی رضایی گفت: مبنای عملکرد سازمان بیمه سلامت برای پوشش داروها و خدمات بیمه شدگان مبتلا به کرونا دستورالعمل های تدوین شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: این دستور العمل از ابتدای شیوع این بیماری ، بروز رسانی شده و جهت اجرا ابلاغ شده است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بر همین اساس و به موجب ابلاغیه معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص نسخه هشتم راهنمای تشخیص و درمان کووید -۱۹ ، داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپائی و داروهای اینترفرون بتا در بخش بستری ، برای بیمه شدگان مبتلا به کرونا تحت پوشش قرار دارند .

وی اظهار داشت: این داروها پیش از این نیز در فهرست تعهدات سازمان قرار داشته اند که به موجب این ابلاغیه ، برای درمان کووید ۱۹ نیز پذیرش و پرداخت می شود .

رضایی تاکید کرد: همچنین از تاریخ ۲۵ آبان سال جاری ، به موجب ابلاغیه مقام عالی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور ، داروهای فاویپیرواویر و رمدسیویر ، جهت درمان کووید ۱۹ مبتنی بر پروتکل های وزارت بهداشت ، از تاریخ مذکور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: سایر داروهای مورد استفاده اعم از داروهای مسکن ، ضد سرفه ، ضد تهوع ، داروهای ضد انعقاد و آنتی بیوتیک بر اساس فهرست تعهدات بیمه پایه و طبق مفاد راهنمای تجویز ابلاغی ، برای درمان این بیماران ، پرداخت می شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما