پیشنهاد جانسون برای مذاکره با مرکل و مکرون رد شد

کدخبر: 378628
اقتصاد نیوز : در تحولی که نشان از بن بست در مذاکرات برگزیت دارد، درخواست نخست وزیر انگلیس برای دیدار با رهبران آلمان و فرانسه رد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در ادامه مشکلات پیش روی برگزیت رهبران اتحادیه اروپا پیشنهاد «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برای مذاکره در مورد برگزیت با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه را رد کردند.

بنابر گزارش رویترز، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا به رویترز گفت: رهبران اتحادیه اروپا در پاسخ به پیشنهاد جانسون برای سفر به پاریس و برلین با هدف تلاش برای دستیابی به یک توافق تجاری جدید میان اتحادیه اروپا و انگلیس، از او خواسته‌اند که مذاکرات خود را با کمیسیون اروپا به پیش ببرد.

این در حالی است که اورسلا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به طور جداگانه «احتمال برگزیت بدون توافق» را بیشتر از دستیابی به هرگونه توافق در این زمینه عنوان کرده بودند.

با وجود آنکه دوران انتقالی برگزیت تا کمتر از سه هفته دیگر، ۳۱ دسامبر، پایان می‌یابد، اما همچنان بین میشل بارنیه، مذاکره کننده اتحادیه اروپا و دولت جانسون در مورد آینده تجارت دو طرف، توافقی به‌دست نیامده است.

اگر لندن و بروکسل تا تاریخ ۳۱ دسامبر به توافق تجاری ویژه‌ای نرسند، پس از آن تاریخ، مجبور خواهند بود مطابق قوانین سازمان تجارت جهانی رفتار کنند. این موضوع باعث اعمال تعرفه‌هایی می‌شود که خود منجر به افزایش قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی دو طرف خواهد شد.

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما