اعلام خط قرمز پدافند ارتش ایران به آمریکا

کدخبر: 378736
اقتصاد نیوز: جانشین قرارگاه پدافند هوایی کشور با اشاره به پرواز بمب افکن های آمریکایی در نزدیکی مرزهای ایران گفت:حریم هوایی کشور جز خطوط قرمز ما محسوب می شود و کوچکترین تجاوز به حریم هوایی کشور با پاسخ کوبنده و آتشین پدافند هوایی مواجه خواهد شد.

روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده جانشین قرارگاه پدافند هوایی کشور در بازدید از مرکز فرماندهی عملیات پدافند هوایی گفت: حریم هوایی کشور جز خطوط قرمز ما محسوب می شود و همانطور که دشمنان پیش از این نیز تجربه کرده‌اند، کوچکترین تجاوز به حریم هوایی کشور با پاسخ کوبنده و آتشین پدافند هوایی مواجه خواهد شد.

امیر سرتیپ رحیم زاده با اشاره به برخی فعالیت‌های هوایی در منطقه توسط نیروهای فرامنطقه‌ای گفت: تمامی تحرکات نیروهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از جمله پرواز هواپیماهای بمب افکن B۵۲ در فاصله‌ی بیش از 150 کیلومتر از مرزهای هوایی کشور در جنوب خلیج فارس مورد پایش قرار گرفته و قرارگاه پدافند هوایی یکپارچه کشور لحظه به لحظه، تحرکات آنها را مورد رصد قرار می‌دهد.

دو بمب افکن B-52 آمریکایی روز پنجشنبه یک عملیات نمایش قدرت را در خلیج فارس انجام دادند که به گفته مقامات نظامی، هدف از انجام آن، بازداشتن ایران و نیروهای نزدیک به آن از حمله به نیروهای ایالات متحده در خاورمیانه در پی افزایش تنش بین دوکشور است.
مأموریت 36 ساعته رفت و برگشت هواپیمای جنگنده سنگین از پایگاه هوایی بارکسدیل در ایالت لوئیزیانا، دومین اقدام مشابه در سه هفته گذشته محسوب می شود که بمب افکن های نیروی هوایی پروازهای دوربرد در نزدیکی فضای هوایی ایران انجام می دهند.

981804_920

رصد لحظه ای هواگردهای خارجی

سرتیپ رحیم زاده با اشاره به موقعیت راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دشمنی های پیاپی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: قرارگاه پدافند هوایی کشور در قالب شبکه یکپارچه پدافندی به صورت لحظه‌ای تحرکات انواع هواگردهای باسرنشین و بدون سرنشین را رصد و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد و با بدست آوردن اهداف و رفتارشناسی دشمن طرح‌های متناسب با شرایط را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی کشور با اشاره به تمایل برخی از کشورهای منطقه در به همکاری گرفتن کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای جهت تأمین امنیت خودشان که منجر به یک سری فعالیت های هوایی در فضای پیرامونی کشور از جمله پروازهایی که طی هفته گذشته با همکاری بعضی کشورهای همسایه در آسمان جنوب خلیج فارس و خارج از منطقه اطلاعات پروازی(FIR)  انجام گرفت اظهار داشت: ما نسبت به تمامی این تحرکات از فضای کشورهای همسایه مطلع بوده و لحظه‌به‌لحظه آنها را مورد پایش مراکز اطلاعاتی و عملیاتی پدافند هوایی کشور قرار می‌دهیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما