ترامپ دست به دامن گروه‌های تندرو شد

کدخبر: 378737
اقتصاد نیوز : یک روز پس از رای دیوان عالی آمریکا در نپذیرفتن دادخواست تگزاس برای ابطال نتیجه انتخابات چهار ایالت کلیدی میشیگان، ویسکانسین، جورجیا و پنسیلوانیا، ترامپ از شروع بازی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ترامپ در پاسخ به پیام توییتری یک روزنامه‌نگار تندرو جمهوری‌خواه که گفته بود «در این مقطع، ترامپ باید همه چیز را از حالت محرمانه خارج کند»، نوشت: در حال انجام همین کار هستم. موافقم! ما تازه مبارزه را شروع کرده‌ایم!

او که ابتدا حملات کلامی شدیدی را متوجه دیوان عالی ساخت که انتصاب سه قاضی محافظه‌کار آن را از افتخارات خود برمی‌شمرد، اکنون از تجمع مردمی حمایت می‌کند و با بالگرد خود را به جمع حامیان خود می‌رساند که از ساعاتی پیش در مقابل ساختمان دیوان عالی آمریکا تجمع کرده‌اند.

برخی از رسانه‌ها، تعداد حاضران را صدها و برخی دیگر هزاران نفر برشمرده‌اند اما به نظر می‌رسد تجمع امروز حامیان ترامپ، از تجمع ماه گذشته آنها برای ابراز وفاداری به رئیس جمهوری این کشور که اکنون در صندوق‌های انتخاباتی، با اختلاف ۷۴ رای الکترال باخته، کمتر است. گفته می‌شود پنج نفر هم در جریان این راهپیمایی و تجمع، دستگیر شده‌اند.

ترامپ درباره این تجمع گفت او راهپیمایانی را می‌بیند که دومین بار در واشنگتن برای آنچه که "راهپیمایی میلیونی آمریکا را بار دیگر عظمت می‌بخشیم" نامیده است، گرد هم آمده‌اند تا از تلاش‌های جاری برای برگرداندن باخت او در انتخابات آبان ماه، پشتیبانی کنند.  

تجمع‌کنندگان که ابتدا سرود ملی آمریکا را به صورت دسته جمعی می‌خواندند، هنگامی که بالگرد حامل ترامپ را مشاهده کردند یکصدا فریاد زدند "آمریکا" و "سرقت را متوقف کنید" که به تقلب انتخاباتی اشاره دارد.

برخی از رسانه‌ها از حضور صدها نفری اعضای گروه افراطی راست‌گرای "پسران مغرور" در جمع راهپیمایی‌کنندگان خبر داده‌اند که شعارهایی را علیه آنتیفا (گروه ضد فاشیست و چپگرا) سر می‌داده‌اند.

 گفته می‌شود "اریک تاریو" رهبر  گروه "پسران مغرور"، صبح شنبه به کاخ سفید رفته اما سخنگوی این کاخ مدعی است او با ترامپ دیدار نداشته بلکه در قالب تور عمومی برای تماشای تزئینات کریسمس، آمده بوده است.

این تجمع و حضور این گروه راستگرا می‌تواند نشان از آن باشد که ترامپ با ناامید شدن از مجاری قانونی که بسیار به آنها امید داشت، اکنون به حمایت گروهی همچون «پسران مغرور» که یکبار در مناظره انتخاباتی گفته بود عقب بایستند و منتظر باشند، چشم دوخته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما