آماده باش جانسون به انگلیسی ها

کدخبر: 378914
اقتصاد نیوز:نخست‌وزیر انگلیس امروز اعلام کرد اختلافات با اروپا زیاد است و مردم انگلیس باید برای خروجِ بدون توافق از اتحادیه اروپا در 11 دی ماه آماده شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس امروز یکشنبه اعلام کرد که لندن و اتحادیه اروپا در خصوص مسائل کلیدی توافق تجاری برگزیت اختلاف‌های زیادی دارند.

نخست‌وزیر انگلیس در این باره اضافه کرد: متاسفانه پیرامون مسائل اساسی اختلاف زیادی داریم؛ اما امیدواری وجود دارد و بر این اساس ما به مذاکرات ادامه خواهیم داد. بی‌تردید لندن از مذاکرات عقب‌نشینی نخواهد کرد.

«بوریس جانسون» در این خصوص ادامه داد که مردم باید خود را برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در ۳۱ دسامبر آماده کنند.

گفتنی است، انگلیس به طور رسمی در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شد و اکنون در تلاش است تا با اروپا به توافقی دست یابد؛ زیرا اگر هیچ توافق تجاری میان لندن و بروکسل به انجام نرسد، روابط اقتصادی دو طرف تحت مقررات سازمان تجارت جهانی از سال ۲۰۲۱ قرار می‌گیرد.

با وجود آنکه دوران انتقالی برگزیت تا کمتر از ۳ هفته دیگر- ۳۱ دسامبر- پایان می‌یابد؛ اما همچنان میان «میشل بارنیه» مذاکره کننده اتحادیه اروپا و دولت جانسون در مورد آینده تجارت دو طرف، توافقی به دست نیامده است.

اگر لندن و بروکسل تا ۳۱ دسامبر به توافق تجاری ویژه‌ای نرسند، پس از آن تاریخ مجبور خواهند بود مطابق قوانین سازمان تجارت جهانی رفتار کنند. این موضوع باعث اعمال تعرفه‌هایی می‌شود که خود منجر به افزایش قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی دو طرف خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما