کشتار گسترده نیروهای داعش در عراق

کدخبر: 378926
اقتصاد نیوز : سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق یکشنبه شب از کشته شدن ۴۲ عضو گروه تروریستی داعش در موصل در عملیات موفقیت آمیز نیروها با پشتیبانی هوانیروز خبر داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا:  سرلشکر «یحیی الرسول» با قرائت بیانیه‌ای که در رسانه های  عراق منتشر شد، گفت: نیروهای مبارزه با تروریسم به مدت دو روز با بقایای گروه تروریستی داعش درگیر شده و آنها را مجبور به خروج از مخفیگاه‌ها، تونل ها و غارها کردند.

وی ادامه داد:  تعقیب بقایای گروه تروریستی داعش ادامه یافت و  نیروهای مبارزه با تروریسم آنها را در مخفیگاه‌ها و تونل ها گیر انداخته و توانستند ۴۲ نفر از آنها را به هلاکت برسانند.

این سخنگو تصریح کرد: مسئول داعش در منطقه دجله موسوم به «براء» و «ابومحمد» معاون او، «ابوسیاف» مسئول اطلاع رسانی داعش در منطقه دجله و «سجاد» دستیارش و «ابوسیناء» مسئول نظامی داعش از جمله عناصری بودند که کشته شدند و از داخل مخفیگاه‌های آنها مقادیری سلاح و تجهیزات و پول و دلار کشف و ضبط شد.

سرلشکر رسول گفت: عملیات با پشتیبانی هوانیروز ارتش و هواپیمای ائتلاف بین المللی انجام شد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما