ایوانکا ترامپ راه خود را از پدرش جدا می کند؟

کدخبر: 379005
ایوانکا دختر رئیس جمهور شکست خورده آمریکا قصد دارد فعالیت سیاسی مستقل از پدر خود را در پش بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، برخی گزارش های رسانه ای احتمال می دهند که «ایوانکا ترامپ» دختر«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خود را برای فعالیت سیاسی به شکلی مستقل از پدرش آماده می کند.

بنابر گزارش گاردین، احتمال استقلال دختر و مشاور رئیس جمهور آمریکا که دوران ریاست جمهوری اش رو به پایان است، از پدرش با برنامه وی در ایالت«فلوریدا» که ترامپ تفرجگاه لاکچری«مار آلاگو»  را دارد مرتبط است.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در این زمینه نوشت که ایوانکا و «جارد کوشنر» داماد ترامپ و مشاور ارشد کاخ سفید قطعه زمینی به ارزش 30 میلیون دلار در شهر لاکچری«اندیان کریک» در «میامی» به منظور ساخت خانه خریده اند.

از جمله گزینه های سیاسی دختر رئیس جمهور آمریکا بر اساس گزارش های رسانه ای کاندیداتوری وی در سال 2020 برای یک کرسی مجلس سنا به نمایندگی از حزب جمهوریخواه است که اکنون در اختیار «مارک روبیو» است که پیش از این به شدت با کاندیداتوری ترامپ در سال 2016 برای ریاست جمهوری مخالفت کرده بود اما بعد از انتخابات موضع خود را به شکل کامل تغییر داد و وفاداری کامل خود را به رئیس جمهور جدید اعلام کرد.

روزنامه گاردین همچنین نوشت که ایوانکا تنها عضو خانواده ترامپ نیست که به آینده سیاسی پس از پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ، چشم دارد. دونالد ترامپ پسر که در میان محافظه کاران از محبوبیت زیادی برخوردار است برای فعالیت سیاسی در آینده خیز برداشته است و برخی گزارش ها از قصد«لارا ترامپ» همسر«اریک ترامپ» دیگر پسر رئیس جمهور آمریکا نیز برای کاندیداتوری از ایالت «کارولینای شمالی» خبر داده اند.

این در حالی است که ترامپ هنوز حاضر نیست شکست خود را در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر(13 آبان) گذشته بپذیرد و همچنان در حال دست و پا زدن برای تغییر نتیجه انتخابات است.

در جدیدترین تحول دونالد ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر این که آیا او نگران است که اگر تا زمان تحلیف بایدن شکست را نپذیرد چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: او معتقد است که بایدن یک رئیس جمهور نامشروع خواهد بود.

وی  افزود: «من نگران این هستم که کشور یک رئیس جمهور نامشروع داشته باشد.» 

ترامپ در ادامه ادعاهای ثابت نشده خود تاکید کرد: «شما به جورجیا نگاه کنید، ما در آنجا و پنسیلوانیا و ویسکانسین بردیم.»

رئیس جمهور آمریکا همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر آنکه آیا شما در مراسم تحلیف جو بایدن حضور خواهید داشت گفت: «من نمی خواهم در مورد آن صحبت کنم. من می‌ خواهم در مورد این مطلب صحبت کنم که ما کار بزرگی انجام دادیم. من نسبت به دیگر تمام روسای جمهور تاریخ آمریکا رای بیشتری بدست آوردم، آن وقت به ما می گویند که شما بازنده هستید.»

این بی سابقه ترین حمله ترامپ به بایدن از زمان آغاز تلاش هایش برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع خودش محسوب می شود.

تاکنون و در صورتی که ترامپ دادخواست جدید دیگری را ارائه ندهد، وی و متحدانش 60 دادخواست برای ابطال نتایج آرا در چند ایالت داشته‌اند که 59 دادخواست آنها با شکست مواجه شده است.

دادگاه عالی ایالت جورجیا نیز دادخواست تجدید نظر ارائه شده توسط ستاد دونالد ترامپ برای ابطال نتیجه انتخابات در این ایالت را رد کرد.

روز گذشته نیز قاضی فدرال ایالت «ویسکانسین» در آمریکا دادخواست انتخاباتی ترامپ مبنی بر لغو پیروزی جو بایدن را رد کرد.

ایالت ویسکانسین، کاندیدای دموکرات انتخابات آمریکا را به عنوان برنده تایید کرده است. این در حالی است که در سال 2016، ترامپ در این ایالت پیروز انتخابات شده بود.

فرماندار ویسکانسین همچنین  به نقل از مقامات انتخاباتی این ایالت اعلام کرده که انتخاباتی «ایمن، عادلانه و کارآمد» در این ایالت انجام شد.

«مارک الیاس» وکیل دموکرات در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که در حال حاضر هیچ دادخواست بدون حکمی از سوی ترامپ یا متحدان وی در هیچگونه دادگاهی در آمریکا وجود ندارد. وی همچنین گفت که تنها پرونده‌ ای که همچنان باقی مانده درخواست تجدیدنظر ترامپ درباره رد یکی از دادخواست ‌هایش بوده است.

انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا روز 3 نوامبر برگزار شد. برآورد رسانه‌ ها حاکی است جو بایدن با 306 رای الکترال به عنوان رئیس ‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت‌ هایی را درباره تقلب در فرایند رای‌ گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرد.

این شکایت‌ ها در حالی دنبال می‌ شوند که تاکنون نتایج انتخابات در تمامی ایالت‌ های آمریکا مورد تایید قرار گرفته است.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید