شناسایی نوع جدیدی از کرونا ویروس در انگلستان

کدخبر: 379203
اقتصاد نیوز : وزیر بهداشت انگلستان از شناسایی نوع جدیدی از کرونا ویروس در این کشور خبر داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا: "مت هانکوک" وزیر بهداشت انگلستان گفته است حداقل ۶۰ مقام مختلف محلی در این کشور عفونت های کووید ناشی از نوع جدید را ثبت کرده اند.

وی گفت: به سازمان بهداشت جهانی این موضوع اطلاع داده شده است و دانشمندان انگلیس در حال انجام مطالعات دقیق بر روی این سویه جدید کرونا ویروس هستند.

وزیر بهداشت انگلستان تاکید کرده است که فعلا هیچ چیزی برای پیشنهاد نسبت به این سویه جدید کروناویروس وجود ندارد و مشخص نیست این سویه جدید باعث بدتر شدن بیماری خواهد شد یا خیر یا اینکه واکسن ها دیگر موثر می باشند یا خیر.

وی در مجلس عوام به نمایندگان مجلس این کشور گفت که طی هفته گذشته، در سراسر لندن، کنت، مناطقی از اسکس و هرتفوردشایر، افزایش شدید و گسترده ای در عفونت های ویروس کرونا دیده شده است.

هانکوک گفت: ما در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ مورد را از این نوع کروناویروس جدید را عمدتا در جنوب انگلیس شناسایی کرده ایم، هرچند موارد در تقریبا ۶۰ منطقه مختلف محلی شناسایی شده است.

وزیر بهداشت انگلستان تاکید کرده است:ما نمی دانیم که این میزان تا چه حد به دلیل نوع جدید این ویروس است اما مهم هم نمی باشد که علت آن چیست، بلکه باید اقدام سریع و قاطعی در این زمینه  انجام دهیم که برای کنترل این بیماری کشنده در حین انجام واکسن کاملاً ضروری است.

پروفسور آلن مک نالی، کارشناس دانشگاه بیرمنگام، گفت: که آزمایشگاه های آزمایش کروناویروس در کشور انگلیس این نوع جدید از کرونا را در چند هفته گذشته شاهد بوده اند.

وی به بی بی سی گفت: بیایید هیستریک نشویم. این کروناویروس جدید بدان معنا نیست که قابلیت انتقال ویروس بیشتر شده یا بیماری عفونی تر یا خطرناک تر شده است آن چیزی که در این شرایط مهم می باشد این است که باید مراقب باشیم.

مک نالی گفت: تلاش های زیادی برای توصیف نوع و درک ظهور این کرونا ویروس جدید ادامه دارد. مهم است که یک دیدگاه آرام و منطقی نسبت به سویه داشته باشیم زیرا این جهش یک ویروس طبیعی است و ما انتظار داریم که انواع جدیدی از کرونا ویروس به مرور زمان به وجود آینده و بروند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما