کشف نوع جدیدی از کرونا

کدخبر: 379242
اقتصادنیوز : وزیر بهداشت انگلستان از شناسایی نوع جدیدی از کرونا ویروس در این کشور خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از بی بی سی، "مت هانکوک" وزیر بهداشت انگلستان گفته است حداقل ۶۰ مقام مختلف محلی در این کشور عفونت های کووید ناشی از نوع جدید را ثبت کرده اند.

وی گفت: به سازمان بهداشت جهانی این موضوع اطلاع داده شده است و دانشمندان انگلیس نیز در حال انجام مطالعات دقیق بر روی این سویه جدید کرونا ویروس هستند.

وزیر بهداشت انگلستان تاکید کرده است که فعلا هیچ چیزی برای پیشنهاد نسبت به این سویه جدید کروناویروس وجود ندارد و مشخص نیست این سویه جدید باعث بدتر شدن بیماری خواهد شد یا خیر یا اینکه واکسن ها دیگر موثر می باشند یا خیر.

وی در مجلس عوام به نمایندگان مجلس این کشور گفت که طی هفته گذشته در سراسر لندن، کنت، مناطقی از اسکس و هرتفوردشایر، افزایش شدید و گسترده ای در عفونت های کرونا ویروس دیده شده است.

هانکوک گفت: ما در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ مورد از این نوع کروناویروس جدید را که عمدتا در جنوب انگلیس می باشد شناسایی کرده ایم، هرچند این موارد تقریبا در ۶۰ منطقه مختلف محلی کشور شناسایی شده است.

وزیر بهداشت انگلستان تاکید کرده است: ما نمی دانیم که این میزان تا چه حد به دلیل نوع جدید کروناویروس است اما مهم هم نمی باشد که علت آن چیست، بلکه باید اقدام سریع و قاطعی در این زمینه  انجام دهیم که برای کنترل این بیماری کشنده در حین انجام واکسن کاملاً ضروری است.

پروفسور "آلن مک نالی"، کارشناس دانشگاه بیرمنگام نیز در این باره گفت: که آزمایشگاه های آزمایش کروناویروس در کشور انگلیس این نوع جدید از کرونا را در چند هفته گذشته مشاهده کرده اند.

وی به بی بی سی گفت: بیایید هیستریک نشویم. این کروناویروس جدید بدان معنا نیست که قابلیت انتقال ویروس بیشتر شده یا بیماری عفونی تر یا خطرناک تر شده است بلکه آن چیزی که در این شرایط مهم می باشد این است که باید بدانیم بیشتر مراقب باشیم.

مک نالی گفت: تلاش های زیادی برای توصیف نوع و درک ظهور این کرونا ویروس جدید ادامه دارد. مهم است که یک دیدگاه آرام و منطقی نسبت به سویه جدید ویروس داشته باشیم زیرا جهش یک ویروس امری طبیعی است و ما انتظار داریم که انواع جدیدی از کرونا ویروس به مرور زمان به وجود آیند و سپس هم از بین بروند.

پروفسور "جاناتان بال" استاد ویروس شناسی مولکولی در دانشگاه ناتینگهام گفت: اطلاعات ژنتیکی در بسیاری از ویروس می تواند خیلی سریع تغییر کند که گاهی اوقات این تغییرات می تواند به نفع ویروس باشد (با این امکان که ویروس انتقال یابد یا از واکسن ها یا درمان ها فرار کند) اما بسیاری از تغییرات هیچ تاثیری در بیماری ندارد.

وی گفت: حتی اگر یک نوع ژنتیکی جدید از ویروس نیز ظهور کرده باشد و در بسیاری از مناطق انگلستان و سراسر جهان نیز در حال گسترش باشد، اتفاق کاملا تصادفی رخ می دهد بنابراین مهم این است که ما باید هرگونه تغییر ژنتیکی را که اتفاق می افتد بررسی کرده تا ببینیم بر رفتار ویروس تاثیر می گذارد یا خیر و تا زمانی که این کار مهم را انجام ندهیم، ادعا در مورد تاثیرات احتمال جهش ویروس زودرس است.

 

تیتر یک
  • بررسی بازار خودرو یک هفته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری

    اقتصادنیوز: اولین هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ بازار خودرو در اوج گرما به خواب زمستانی رفت و غالب خودروهای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما