زمان سفر رسمی نخست‌وزیر انگلیس به هند

کدخبر: 379336
اقتصاد نیوز : دولت انگلیس روز سه‌شنبه اعلام کرد، بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور در ژانویه ۲۰۲۱ به هند سفر می‌کند تا ضمن تقویت روابط، همکاری دوجانبه با این بازیکن کلیدی در منطقه هند و آرام را افزایش دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رویترز اعلام کرد، سفر جانسون به هند، در پی دعوت نارندا مودی، نخست‌وزیر هند انجام می‌شود و اولین دیدار دوجانبه مهم نخست‌وزیر بریتانیا خواهد بود که پس از خروج کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام می‌شود.

جانسون در بیانیه‌ای گفت: از سفر به هند در سال دیگر و آغاز یک سال هیجان‌انگیز برای بریتانیای جهانی، خرسند و مشتاق تحقق جهش کوانتومی در روابط دوجانبه که نخست‌وزیر مودی و من متعهد دستیابی به آن شده‌ایم، هستم.

به گفته جانسون، هند- که مستعمره سابق بریتانیا است- شریک جدایی‌ناپذیر بریتانیا است و او نیز از مودی برای شرکت در اجلاس گروه ۷ به میزبانی بریتانیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان کشور مهمان، در کنار رهبران کره جنوبی و استرالیا، دعوت می‌کند.

نخست‌وزیر انگلیس حین سفر خود به هند، مهمان افتخاری در رژه روز جمهوری خواهد بود که هر ‌ساله در ۲۶ ژانویه در دهلی نو به مناسبت استقلال هند از بریتانیا در سال ۱۹۴۷، برگزار می‌شود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما