رواج استفاده از ماسک‌های چند بار مصرف در انگلیس

کدخبر: 379453
اقتصاد نیوز : در انگلیس کمپین جدیدی راه اندازی شده تا مردم را تشویق کند که به استفاده از ماسک‌های چند بار مصرف روی آورند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان داد: نزدیک به ۷۰ درصد افرادی که ماسک یکبار مصرف استفاده می کنند از این موضوع اطلاع ندارند که این ماسک‌ها از پلاستیک یکبار مصرف تولید شده‌اند.

در این کمپین از مردم انگلیس خواسته شده که به استفاده از ماسک‌های چند بار مصرف روی آورند زیرا هر هفته بیش از ۱۰۰ میلیون ماسک یکبار مصرف، روانه سطل‌های زباله می‌شود.

بررسی سازمان پسماند شمال لندن (NLWA) حاکی از آن است: نزدیک به ۷۰ درصد افرادی که از ماسک های یکبار مصرف استفاده می کنند نمی دانند که این ماسک ها از پلاستیک یکبار مصرف تهیه می‌شوند. همچنین یک پنجم از آنان به اشتباه معتقدند که ماسک های یکبار مصرف باید بازیافت شوند.

سازمان پسماند شمال لندن به منظور مقابله با وضعیت اضطراری تولید زباله، کمپینی راه اندازی کرده که بر اساس آن افراد به استفاده از ماسک های چند بار مصرف تشویق شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، به گفته کارشناسان انگلیسی پیشرفت های بدست آمده در کاهش وابستگی به پلاستیک های یکبار مصرف در دوران همه گیری بیماری در معرض خطر قرار گرفته و ماسک های یکبار مصرف، اصلی ترین عامل خطرزا برای محیط زیست در این روزها به حساب می آیند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما