فائوچی: بایدن و ترامپ باید فورا واکسن کرونا بزنند

کدخبر: 379516
اقتصاد نیوز : کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا از دونالد ترامپ و جو بایدن خواسته است تا هر چه سریعتر واکسن کرونا را تزریق کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی گفت: این مساله مهم است که هم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و هم جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده هر چه سریعتر واکسن کرونا را تزریق کنند.

بر اساس این گزارش وی افزود: به خاطر دلایل امنیتی، من واقعا احساس می کنم که آنها باید فورا و هر چه سریعتر واکسینه شوند. دوست دارم شاهد این باشم که بایدن زمانی که در ماه ژانویه به ریاست جمهوری می رسد، کاملا محافظت شده باشد. بنابر این توصیه اکید من به او این است.

گرچه ترامپ قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده ولی فائوچی گفت: بر این باورم که ترامپ نیز باید واکسینه شود تا اطمینان نسبت به محافظت وی در برابر ویروس کرونا دو برابر شود زیرا او در شرایط کنونی هنوز برای کشور ما مهم است.

این در حالی است که ترامپ پیش از این با انتشار توئیتی نوشت: افرادی که در کاخ سفید کار می کنند، باید با گذشت مدتی از آغاز برنامه واکسیناسیون، این واکسن را دریافت کنند، مگر آنکه واقعا لازم باشد.

وی افزود: من برنامه ای برای دریافت این واکسن ندارم ولی منتظر تزریق این واکسن در زمان مناسب هستم.

کایلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت: کارکنان اصلی و مهم کاخ سفید و سایر افراد دسترسی زودتری به واکسن خواهند داشت.

بایدن نیز قول داده است تا به طور علنی واکسن کرونا را تزریق کند تا اعتماد عمومی نسبت به ایمنی این واکسن جلب شود.

هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز رسمی استفاده از واکسن تولیدی شرکت فایزر را صادر کرده و واکسیناسیون سراسری در این کشور به تازگی آغاز شده است.

این تحولات در شرایطی است که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد جمهوریخواهان آمریکایی 4 برابر بیشتر از دموکرات ها گفته اند که هرگز تمایلی برای دریافت واکسن کرونا ندارند.

 
 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما