یکی از راه های کسب درآمد برای شهرها روایت خاطره هاست

کدخبر: 379579
اقتصادنیوز : عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورایی شهر تهران گفت: یکی از راه های کسب درآمد پایدار برای شهرها روایت و خاطره گویی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران گفت: یادی می کنم از آقای هاشمی رفسنجانی که نخستین جشنواره به همت ایشان انجام شد در آن سال ها پژوهش خیلی جدی نبود و این پیشنهاد از وزارت ارشاد هم مطرح شد. از آقای حناچی تشکر می کنم که پژوهش را جدی تلقی می کند و خودش هم در این زمینه تلاش کرده و پشتیبانی هم می کند.

وی افزود:  شهر از این نگاه یک اثر هنری است که رویا و خاطره و آرمان دارد.  شهری موفق است که رویا داشته باشد قصه و قصه گو داشته باشد و خاطره داشته باشد و من از این نگاه اقتصاد خاطره را مطرح می کنم؛ باید دنبال درآمدهای پایدار شهری باشیم و توجه کنیم که که یکی  از راه های کسب درآمد برای شهر روایت و خاطره است.

این عضو شورای شهر تهران به آرمان شهری اشاره کرد و افزود: پایداری شهر تهران به پایداری فرهنگ ایران است. هیچ پدیده شهری برای آینده نیست که گذشته نداشته باشد والا پایدار نمی ماند، آینده در گرو برقراری ارتباط با گذشته است که باید آن را بسط داد. نکته دیگر این است که راهی برای موفقیت نیست جز آن که به جزئیات توجه کنیم. به رغم آنکه تهران را از بالای کوه پوشیده در گرد و غبار می بینیم اما وقتی به کوچه ها وارد می شویم روددره های تهران را می بینیم که با آن بد رفتاری شده است

وی ادامه داد: خاطره شهر نیاز بازخوانی وروایت دارد و این نیاز به شناخت شهر دارد ما تهران را نمی شناسیم. وقتی به گذشته تهران مراجعه کنیم می بینیم که تهران مشکل آب دارد و این مشکل جدی است ، تهران آب اطراف تهران را می بلعد و مدیریت مصرف آب هم خیلی مهم است. در این زمینه من در جلسات شورای شهر تذکر دادم که آب زلالی که از برف های کوه های بلند می آید در مسیر آلوده می شود و می توان آلودگی آن را کنترل کرد. اگر این مشکل را بپذیریم طراحی فضای سبز و بازچرخانی آب به نوعی دیگر است. ما باید به پژوهش های آینده نگر بیشتر بپردازیم و بدانیم که این در گرو شناخت گذشته است .برای رسیدن به راهکارها چاره ای نداریم جز این که به جزئیات توجه کنیم.

 

تیتر یک
  • آیا دوره ارزهای دیجیتالی تمام شده است؟

    یک تحلیلگر برجسته رمزنگاری که با پیش بینی دقیق زمان سقوط بازار ۲۰۱۹ به محبوبیت رسیده است ، به معامله گران هشدار می دهد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما