سی‌بی‌اس مدعی شد: چین، روسیه و ایران در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مداخله کرده‌اند

کدخبر: 379726
یک شبکه آمریکایی به نقل از مدیر آژانس اطلاعات ملی این کشور مدعی شد که چین، روسیه و ایران در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مداخله کرده‌اند و به زودی گزارشی در این باره منتشر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جان راتکلیف» مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا، در گفتگو با سی‌بی‌اس مدعی شده که اطلاعاتی در اختیار دارد که حاکی از مداخله کشورهای خارجی در انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) آمریکا است.

به ادعای «کاترین هریدج» خبرنگار سی‌بی‌اس، راتکلیف در راس ۱۷ سازمان اطلاعاتی آمریکا است و به اطلاعات فوق محرمانه دولت واشنگتن دسترسی دارد.

وی همچنین مدعی شد که راتکلیف به سی‌بی‌اس گفته است که چین، روسیه و ایران در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مداخله کرده‌اند و انتظار می‌رود که تا ماه میلادی ژانویه گزارشی عمومی در این باره منتشر شود.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا که مدعی تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ شده، در سپتامبر ۲۰۱۸، دستوری اجرایی صادر کرد که به موجب آن، به فاصله ۴۵ روز از پایان انتخابات ریاست‌جمهوری، مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا باید در مشورت با روسای دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، هر نوع اطلاعاتی مبنی بر دخالت انتخاباتی یک دولت یا شخص خارجی را ارزیابی کند.

در حالیکه کالج الکترال، با اعطای ۳۰۶ رای به جو بایدن دموکرات، وی را به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا معرفی کرده، ترامپ از هر حربه‌ای برای تغییر نتیجه به نفع خود استفاده می‌کند و ادعاهای مطرح شده علیه سه کشور خارجی نیز، در این راستا قابل ارزیابی است.

 

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید