کشف علامت خطرناک جدید در بیماران مبتلا به کرونا

کدخبر: 380609
پزشکان در ایالات متحده علامت نادر اما خطرناک در بیماران مبتلا به ویروس کرونا را کشف کرده اند که در چندین بیمار در نیویورک مشاهده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، طی دو ماه، پزشکان در نیویورک سه مورد را ثبت کردند که بیماران آلوده به ویروس کرونا به علائم بیماری کراتیت یعنی التهاب قرنیه مبتلا شدند. در این بیماری، عفونت به غشای داخلی کره چشم گسترش می یابد و باعث آندوفتالمیت می شود.

یکی از این سه بیمار به دلیل عوارض مرتبط با ویروس کرونا از دنیا رفت، نفر دوم بینایی خود را از دست داد و سومین بیمار مجبور شد یک چشم خود را خارج کند.

به گفته متخصصان، انتقال کراتیت به اندوفتالمیت در عمل پزشکی کاملا نادر است و اکثر مردم نباید زیاد نگران این موضوع باشند. با این حال، شناسایی سه مورد از این دست در مدت زمان کوتاهی نشان دهنده لزوم تحقیقات بیشتر در مورد تأثیر ویروس کرونا بر عفونت های چشم دارد.

پیش از این محمد ناصر هاشمیان متخصص چشم (افتالمولوژی) درباره تاثیر ویروس کرونا روی چشم گفت: تاثیر این ویروس روی چشم بیشتر به صورت التهابات سطح بیرونی چشم است. وی با تاکید بر اینکه جذب ویروس از طریق مخاط چشم خطرناک است، بیان داشت: این ویروس همانطور که از مخاط بینی و دهان وارد بدن می شود، می تواند از طریق چشم هم به بدن منتقل می‌شود.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید