کدخبر: ۳۸۰۶۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

این استان ها آخر هفته بارانی دارند

اقتصادنیوز :معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در ۳ روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و غبار محلی پیش بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز و فردا در اغلب مناطق کشور جوی آرام داریم.

وی ادامه داد: در 3 روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و غبار محلی پیش بینی می‌شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه سوم دی ماه  سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در شمال غرب و جنوب غرب کشور و به تدریج دامنه های جنوبی البرز مرکزی، سبب بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

وی افزود: روز پنجشنبه چهارم دی‌ماه دامنه فعالیت این سامانه گسترده تر شده و کل نیمه غربی کشور و بخش هایی از شمال شرق و مرکز کشور را نیز در بر خواهد گرفت که بارش در مناطق جنوبی به ویژه استان‌های خوزستان و شمال خلیج فارس با رعد و برق همراه است.

اصغری افزود: روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل خزر بارش در استان های ساحلی نیز آغاز می‌شود، روز پنجشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، غرب اصفهان، گیلان، غرب مازندران، اردبیل شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز در استان های قزوین، زنجان، البرز و تهران خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز جمعه با حرکت این سامانه به سوی شرق به تدریج بارش در نوار غربی کشور کاهش می‌یابد و تمرکز بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود که در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان، مناطقی از خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش ها شدت بیشتری دارد.

وی گفت روز شنبه ششم دی ماه در برخی مناطق شرق و شمال شرق بارش پراکنده خواهیم داشت و این سامانه به تدریج از کشور خارج می‌شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از جمعه تا یکشنبه هفته آینده کاهش محسوس دما در نیمه شمالی و غربی کشور و روز یکشنبه در نیمه شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری خلیج فارس و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 9 و 2 درجه خواهد بود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای هشت درجه زیر صفر و اردبیل با کمینه دمای هفت درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند