تکنیک‌های اساسی برای کنترل شیوع کرونا

کدخبر: 380758
اقتصادنیوز : طی سال گذشته متخصصان بهداشت در کنار مقامات دولتی در کشور‌های مختلف تلاش کردند تا رویکرد‌های منطقی و در عین حال تاکتیکی برای کاهش سرعت گسترش کرونا را ارائه دهند. از ارائه پیشنهاد‌هایی مانند پوشیدن ماسک با دقت و فاصله‌های اجتماعی گرفته تا صدور محدودیت‌های جدی مانند مقررات منع رفت و آمد مکرر و دستور‌های ماندن در خانه، دامنه اقدامات گسترده بوده و بسیاری از این دستورات نیز با انتقادات تندی روبرو شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، طبق تجزیه و تحلیل جدید داده‌های کرونا از سراسر جهان، سه اقدام خاص وجود دارد که انتقال ویروسی را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

بر اساس داده‌های ۴۱ کشور، تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، محدود کردن اجتماعات بیش از ۱۰ نفر و بسته شدن مشاغل حضوری در کاهش سرعت انتقال کرونا موثر بوده است. محققان در مطالعه منتشر شده در نشریه ساینس توضیح دادند: «به نظر می‌رسد تعطیلی مشاغل و ممنوعیت‌های تردد کرونایی، در کاهش انتقال کرونا موثر بوده است. تعطیلی بیشتر مشاغل غیرضروری حضوری فقط تا حدی موثرتر از تعطیلی‌های هدفمند بود که بر مشاغل با خطر آلودگی زیاد مانند کافی شاپ‌ها و رستوران تاثیر می‌گذارد؛ بنابراین، ما امیدواریم که تعطیلی هدفمند مشاغل و موسسات با ریسک بالا در برخی شرایط می‌تواند یک گزینه امیدوار کننده باشد.»

 بر اساس این مطالعه تعطیلی مدارس تاثیر قابل قبولی بر کنترل میزان شیوع کرونا داشته و رفتار عمومی مردم پس از تعطیلی مدارس با توجه به شدت بیماری، با احتیاط بیشتری انجام می‌شود. تحقیقات آن‌ها تأثیر بستن پیش دبستانی‌ها و مهدکودک‌ها را شامل نمی‌شود، اما محور پژوهش در دبستان ها، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها متمرکز بوده و به نظر می‌رسد این تعطیلی‌ها اثربخش بوده اند.

بر اساس بخشی دیگر از نتایج این پژوهش، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی بسیار مهم است و افرادی که این موارد را رعایت می‌کنند می‌توانند به افزایش نرخ سلامت خود و پیشگیری از ابتلا به کرونا امیدوار باشند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما