حمله بایدن به ترامپ در پی حملات سایبری اخیر

کدخبر: 380973
رییس جمهور منتخب آمریکا بابت حملات سایبری اخیر از دونالد ترامپ و عملکرد دولتش انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن حملات سایبری اخیر علیه آمریکا را تهدیدی بزرگ خواند و گفت: برای این حملات با دقت برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: دولت ترامپ این حملات سایبری را که تهدیدی بزرگ علیه امنیت ملی ماست دست کم گرفته است. ترامپ باید به طور کامل با تیم من برای انتقال روان قدرت و حمایت از آمریکایی‌ها همکاری کند

رئیس جمهور منتخب آمریکا تاکید کرد: دولت ترامپ در تحقق امنیت سایبری ناکام بوده و ما باید مشخص کنیم که چه کسی این حملات را انجام داده تا او را مجازات کنیم.

او ادامه داد: تهدیدهای سایبری جزء بزرگترین تهدیدها علیه امنیت ملی ماست. وظیفه ترامپ است که طی چهار هفته آینده از امنیت آمریکا دفاع کند. حملات سایبری گسترده‌ای که آمریکا در معرض آن قرار گرفته بدون پاسخ نخواهد ماند.

بایدن در پایان تاکید کرد: باید زیان‌های حاصل از این حملات مشخص و برای پیامدهای آن برنامه ریزی شود. شواهدی را نمی‌بینم که این حملات سایبری تحت کنترل درآمده باشد. گزینه های متعددی برای پاسخ به این حملات داریم.

بنا به گزارش رسانه‌های آمریکا، یک گروه هکری حملات سایبری گسترده‌ای را علیه نهاد‌های آمریکایی صورت داده و داده‌های چندین سازمان دولتی این کشور را سرقت کرئه‌اند.

گفته می‌شود طی هفته اخیر ده‌ها حمله سایبری علیه نهاد‌های حساس آمریکا از جمله وزارت خزانه‌داری، وزارت امنیت داخلی و مراکز هسته‌ای این کشور انجام شده که مقامات آمریکا را به شدت نگران کرده و احتمالا در این حملات اطلاعات بسیار مهمی به سرقت رفته است.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد اعلام کرد

    آزمون کیفی مازوت آغاز شده و پیش‌نویس استاندارد یورو ۵ بنزین در حال تدوین است؛ دو خبری که از سوی مسوولین سازمان ملی…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید