سخنان وزیر بهداشت درباره ویروس انگلیسی

کدخبر: 381195
اقتصادنیوز :‌وزیر بهداشت گفت: تاکنون ردپایی از ویروس انگلیسی در کشور ندیده‌ایم و به هر موردی که برسیم، به اطلاع مردم خواهیم رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: آمار کرونا و مرگ‌ومر‌ها بسیار پایین‌تر از قبل شده و مناطق قرمز در کشور که ۱۶۰ نقطه بود، حذف و به رنگ نارنجی و زرد تبدیل گشت.

او افزود: این مهم حاصل همدلی و همکاری مردم و دستگاه‌ها اعم از وزارت کشور و سایر دستگا‌های درون دولت مانند وزارتخانه‌های راه، ارتباطات، ارشاد و همچنین نیروی انتظامی، نیرو‌های مسلح، بسیج و هلال احمر است.

وزیر بهداشت در ادامه درباره ویروس جدید کرونا که در انگلیس کشف شده است، تصریح کرد: به مردم عزیزمان می‌گویم به محض اطلاع از این ویروس که البته انگلیسی‌ها با سختی و با تأخیر دو ماهه آن را به دنیا اعلام کردند، ولی ما بلافاصله پرواز‌ها از ایران به مقصد انگلیس و پرواز‌های از مبدأ انگلیس به کشورمان را لغو و ممنوع کردیم. هم‌چنین مسافرینی که به واسطه سایر ایرلاین‌ها از انگلیس آمدند، رصد می‌شوند و مسافرین کشور‌های اروپایی علاوه بر این که می‌بایست برگه تست منفی کرونا همراه داشته باشند، از آن‌ها آزمایش هم گرفته می‌شود.

نمکی در پایان اظهار کرد: لیست مسافرانی که در دو-سه هفته اخیر وارد کشور شدند را داریم و ورود و آنها به کشور را رصد می‌کنیم؛ تاکنون ردپایی از ویروس انگلیسی در کشور ندیده‌ایم و به هر موردی که برسیم، به اطلاع مردم خواهیم داد.

 

 

تیتر یک
  • سرگشتگی در بازار فلز گران بهای داخلی

    اقتصاد نیوز: امروز برای سکه روز راحتی نیست، زیرا در روز گذشته سکه از نقطه مقاومتی در بازار نتوانست عبور کند. نقطه ای…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید