بیانیه ضدایرانی سنتکام درباره حمله به سفارت آمریکا

کدخبر: 381244
سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده» موسوم به سنتکام بدون ارائه هیچ مدرکی، ایران را به دست داشتن در حمله راکتی اخیر به سفارتخانه آمریکا در بغداد متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در بیانیه سنتکام که در وبگاه این سازمان تروریستی قرار گرفته، ادعا شده است: «حمله راکتی بیستم دسامبر ۲۰۲۰ به منطقه سبز در بغداد، قریب به یقین توسط یک گروه شبه‌نظامی یاغی مورد حمایت ایران انجام شده است».

این سازمان با ادعای اینکه ۲۱ راکت شلیک شده به سفارت آمریکا هیچ مجروح یا کشته‌ای برجای نگذاشت، گفت: «این حمله به ساختمان‌های مجتمع سفارتخانه آمریکا آسیب زد و مشخص است که تمایلی برای اجتناب از تلفات نداشته است».

سنتکام در ادامه ادعاهای بی‌پایه و اساس خود، ضمن متهم کردن ایران به حمایت و هدایت گروه‌های شبه‌نظامی در عراق برای آسیب زدن به منافع آمریکا، افزود: «ایالات متحده، ایران را مسئول مرگ هر آمریکایی در پی اقدامات این گروه‌های شبه‌نظامی یاغی می‌داند».

سفارت آمریکا در بغداد پس از حمله راکتی یکشنبه شب در بیانیه‌ای گفته بود: «راکت‌هایی که منطقه بین المللی را هدف گرفت، پاسخ سامانه‌های دفاع هوایی سفارتخانه را به همراه داشت». بر اساس بیانیه صادر شده از سفارت آمریکا، خسارات اندکی بر اثر این حمله به ساختمان این سفارتخانه وارد آمد؛ اما این حمله تلفات جانی برجای نگذاشت.

بیانیه سنتکام در حالی است که «فرانک کنث مک‌کنزی»، فرمانده این سازمان تروریستی شامگاه قبل مدعی شد که واشنگتن به دنبال دامن زدن به تنش‌ها و درگیری با ایران نیست.

با این حال، یک منبع مطلع می‌گوید مقام‌های ارشد امنیت ملی آمریکا شامگاه چهارشنبه بر سر طیفی از گزینه‌های پیشنهادی به رئیس‌جمهور این کشور جهت ممانعت از تداوم حملات علیه نظامیان یا دیپلمات‌های آمریکایی در عراق به توافق رسیده‌اند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید