اهدای مدال افتخار از سوی ترامپ به برخی از اعضای دولتش

کدخبر: 381301
رئیس‌جمهور آمریکا در تمجید از توافق‌های اخیر برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، به تعدادی از مقام‌های دولت خود شامل داماد و مشاور ارشدش، «مدال امنیت ملی» داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کاخ سفید در بیانیه‌‎ای از اقدام دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اعطای «مدال امنیت ملی» به تعدادی از مقام‌های نزدیک خود از قبیل داماد او در رابطه با توافق‌های عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با فلسطین اشغالی خبر داد.

به گزارش رویترز، رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی به منظور تجلیل از عملکرد مقام‌های دولتش در رابطه با توافق عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به تعدادی از مشاوران و اعضای ارشد دولتش مدال داد.

دونالد ترامپ به جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد خود در کاخ سفید، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مایک پمپئو وزیر خارجه، استیو منوشین وزیر خزانه‌داری، آوی برکوویتز نماینده آمریکا در امور خاورمیانه (منطقه غرب آسیا)، دیوید فریدمن سفیر واشنگتن در تل‌آویو و جان راکولتا سفیر واشنگتن در ابوظبی، «مدال امنیت ملی» داد.

مدال امنیت ملی در آمریکا، یک جایزه است که از سال ۱۹۵۳ طبق فرمان اجرایی «هری ترومن» رئیس‌جمهور وقت این کشور آغاز شد و به افرادی اعطا می‌شود که از نظر رئیس‌جمهور در زمینه امنیت ملی ایالات متحده خدمت کرده باشند.

در بیانیه کاخ سفید درباره مدال اعطایی ترامپ به داماد و دیگر مقام‌های دولتش آمده است: «به لطف اقدامات این افراد، منطقه دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود و سرانجام به سمتی فراتر از منازعات در گذشته پیش می‌رود».

آمریکا با انواع فشار و تطمیع و در پیش گرفتن سیاست چماق و هویج، طی چهار ماه اخیر کشورهای امارات عربی متحده، بحرین، سودان و مغرب را به توافق سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی سوق داد.

بنا بر گزارش رویترز، برخی مقام‌های ارشد آمریکایی امیدوار هستند که تا قبل از ۲۰ ژانویه (اول بهمن) پایان دولت ترامپ و مراسم تحلیف ریاست جمهوری جدید، یک کشور دیگر هم به توافق سازش با فلسطین اشغالی اضافه شود.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • کف موقت در بازار فلز گران بهای داخلی

    اقتصاد نیوز: سکه برای آنکه بتواند روند صعودی بگیرد نیاز به عبور از یک مرز قیمتی دارد. مرزی که امروز با آن ملاقات خواهد …

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید