ورود وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به گود رقابت‌های نخست وزیری

کدخبر: 381318
وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب "یمینا" رقابت برای تصدی پست نخست وزیری این رژیم را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، المیادین اعلام کرد، نفتالی بنت، رئیس حزب اسرائیلی"یمینا"  در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، اسراییل به یک رهبری جدید احتیاج دارد و نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در لحظه‌ای که اسرائیلی‌ها احتیاج داشتند، حضور نداشت.

به موازات آن، زئیف الکین، وزیر آب و آموزش عالی رژیم صهیونیستی استعفای خود را از دولت اعلام کرد و به حزب "امید جدید" به ریاست گدئون ساعر پیوست.

پارلمان رژیم صهیونیستی پیشتر در بررسی مقدماتی، قانون ویژه انحلال کنست را تصویب کرد.

به گزارش رسانه های اسرائیلی، ۶۱ نماینده موافق و ۵۴ نماینده مخالف این لایحه بودند و ۴ عضو از فهرست مشترک عربی در رای گیری حضور نداشتند.

به گفته رسانه های اسرائیلی ، دو حزب "لیکود" و "آبی و سفید" اکنون در حال نبرد بر سر تاریخ انتخابات هستند. نتانیاهو ترجیح می‌دهد در ماه‌های مه  -ژوئن باشد تا بتواند از طریق ثبت دستاوردهایی در زمینه واکسن کرونا به موفقیت دست یابد و اقتصاد رژیم صهیونیستی نفس راحتی بکشد. اما بنی گانتس، رهبر حزب آبی و سفید  خواستار انتخابات سریع است تا از آمادگی نتانیاهو جلوگیری کند.

این در حالی است که تظاهرات علیه نتانیاهو به دلیل اتهامات فساد مالی و کلاهبرداری که در نوامبر سال ۲۰۱۹ علیه وی مطرح شد ، ادامه دارد.

دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود و بنی گانتس، رهبر حزب آبی و سفید کمتر از هشت ماه دوام آورد و با انحلال پارلمان دولت ائتلافی نیز سقوط کرد. این دولت پس از سه انتخابات بی نتیجه از آوریل ۲۰۱۹ ، در ماه مه تشکیل شده بود.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید