افشاگری یک سایت اینترنتی علیه فرزندان علی اکبر ولایتی؛ شیفتگان جردن بلفورت!

کدخبر: 381523
اقتصادنیوز : علی اصغر ولایتی و محمد ولایتی فرزندان علی اکبر ولایتی به عنوان برجسازان موفق در همایشی به نام گرگ وال استریت در ترکیه شرکت‌ کرده‌اند. فیلمی از این همایش منتشر شد که بسیار در فضای مجازی بازتاب داشت. رویداد‌۲۴ به این موضوع پرداخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد۲۴ ؛نسخه‌ای که علی اکبر ولایتی برای مردم ایران و پسرانش پیچیده زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت است. ولایتی که دست بر قضا پزشک هم هست، از یک سو مردم ایران را به مقاومت و خوردن نان خشک تشویق می‌کند و از سوی دیگر، پسرانش را از ملک هزار متری بنیاد شهید در سعادت آباد راهی همایش گرگ‌های وال استریت می‌کند، اما چرا نسخه آقایِ پزشکِ سیاستمدارِ ابوالمشاغل برای مردم و پسرانش تا این اندازه متفاوت است و تناقض دارد؟

خبر کوتاه بود، جنجال حضور پسران علی اکبر ولایتی در یک مهمانی در ترکیه با نام همایش گرگ وال استریت! نام همایش برگرفته از فیلمی ساخته «مارتین اسکورسیزی» است که روایتگر زندگی فردی به نام «جردن بلفورت» است که با دوز و کلک و فروختن اموال به دردنخور در بورس به ثروت کلانی دست می‌یابد و ثروتش را صرف مصرف کوکایین و مشروب و دختربازی و ... می‌کند. جالب آنکه فرزندان ولایتی در این همایش در کنار جردن بلفورت نشسته بودند تا بیشتر با دیدگاه‌های او آشنا شوند!

حالا شیفتگان «جردن بلفورت» در ترکیه مراسمی برگزار کرده‌اند که یک پای مهم آن فرزندان علی اکبر ولایتی هستند؛ چهره‌هایی آنقدر مهم که حتی در میانه برنامه، مجری از آنها تشکر می‌کند و می‌گوید: «یکی دیگر از مدیران موفق که همیشه در کنار من حضور داشتند و حمایت کردند و از دوستان قدیمی و خیلی خوب من هستند مدیران عامل شرکت سیف بنا هستند که بیش از ۱۶۰۰ واحد مسکونی در ایران عمدتا در تهران طراحی و ساخته اند، برادران عزیز جناب آقای دکتر محمد ولایتی و دکتر علی اصغر ولایتی را تشویق بفرمایید...»

 
 
کد ویدیو
دانلود
 

همایش گرگ وال استریت با حضور پسران علی اکبر ولایتی

همایش سمینار آموزشی مجمع جهانی فروش در ترکیه برای کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها در ایران به دلیل حضور پسران علی اکبر ولایتی مورد توجه قرار گرفت. افرادی که به عنوان برجسازان موفق در این همایش حضور و مورد تقدیر قرار گرفتند. اما پسران جوان علی اکبر ولایتی، که هردو در حوزه طراحی و ساخت و ساز ساختمان فعالیتی در حد و اندازه‌ای دارند که از آن‌ها در ترکیه به عنوان برج‌ساز موفق یاد می‌شود، چگونه به این جایگاه دست پیدا کرده‌اند؟

۲۶ آذرماه سال جاری، هتل مجلل شانگریلای شهر استانبول در شرایط همه گیری ویروس کرونا، میزبان یک نشست مهم در حوزه کسب و کار، فروش و بازار سرمایه بود که برای اهالی این حوزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اهمیت این همایش نیز به دلیل حضور جردن بلفورت معروف به گرگ وال استریت، فرد موفقی در حوزه بورس و سخنرانی‌های انگیزشی و در کنار آن یک تحلیلگر ایرانی بازار‌های مالی که برای اولین بار برگزار می‌شد. گفته شده در این همایش مجموعه از موفق‌ترین مدیران عامل و مدیران فروش ایران در این همایش گردهم آمده و حضور داشتند.

پس از برگزاری این مراسم، علی جعفری فعال دانشجویی اصولگرا فیلمی از بخشی از این همایش را منتشر کرده و در عنوان آن نوشت: «علی اکبر ولایتی که گفت مردم ایران مقاومت را از یمنی‌ها یاد بگیرند، به جای لباس لنگ بپوشند و نان خشک بخورند.»

یکی از حاضران در این همایش در گفتگو با رویداد‌۲۴ درباره جزئیات این همایش و همچنین حضور پسران ولایتی می‌گوید: پسران ولایتی از دوستان مدیر همایش فرازان هستند، همایش فرازان مجموعه برگزار کننده این همایش در استانبول است و مجری برنامه نیز به همین خاطر در ابتدای این مراسم از آنها به عنوان میهمان ویژه نام برده، آنها نیز از جای خود بلند شدند و مورد تشویق حاضران قرار گرفتند. 

وی در این باره می‌گوید: شب اول مراسم این همایش و پس از برگزاری ضیافت شام با حضور جردن بلفورت، مجری برنامه از میهمانان ویژه این همایش از جمله پسران ولایتی که در کنار بلفورت نشسته بودند، نام برد.

این شرکت کننده درباره حواشی پیش آمده درباره پسران ولایتی نیز گفت: افراد زیادی در این مراسم حضور داشتند اما حساس شدن بر روی نام و حضور پسران ولایتی در این مراسم، به دلیل جایگاه و صحبت‌های پدرشان درباره ماجرای یمن و لنگ بستن ایرانی‌ها بوده که با عملکرد این خانواده منافات دارد. کسی که مردم ایران را به نان خشک خوردن و بستن لنگ تشویق می‌کند، پسرانش جزو سرمایه‌داران این کشور هستند و معلوم نیست از چه امتیازهایی استفاده کرده‌اند. این سوال پیش آمده که در این شرایط اقتصادی پسران ولایتی چگونه به ترکیه سفر کرده‌اند و در یک هتل بسیار لوکس و مجلل حضور دارند و این در حالی است که هزینه شرکت در این مراسم بسیار بالا بوده است.

امپراتوری سیف بنا فرزندان ولایتی

پسران ولایتی به نام‌های علی اصغر و محمد بنیان‌گذاران شرکتی با نام سیف بنا هستند که در شمال و تهران و جنوب به برج سازی و خانه سازی مشغول هستند. از فرزندان علی اکبر ولایتی اطلاعات چندانی در فضای مجازی در دست نیست و تنها چند تصویر و اطلاعات محدودی از آن‌ها وجود دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، محمد ولایتی دارای مدرک دکتری در رشته مدیریت بازرگانی است و هم اکنون به عنوان مدیرعامل شرکت پیمانکاری نفت گاز پتروشیمی (سیف بنا) در حال فعالیت است. دیگر فرزند ولایتی یعنی علی اصغر ولایتی نیز در همین شرکت مشغول به فعالیت است، وی دارای مدرک مهندسی عمران است و به عنوان رئیس هیأت مدیره در سیف بنا فعالیت دارد.

سیف بنا البته یکی از ده‌ها شرکتی است که این خاندان دارند. شرکت‌های «سیف بنا فولاد»، «تدبیر اندیشان عرشیا»، «مهندسین مشاور بینش نیارش اثر» و «پهنه گستر بنا» از جمله شرکت‌هایی است که محمد ولایتی یا صاحب آن است یا در آن عضویت دارد. 

البته محمد ولایتی به جز فعالیت برجسازی، فعالیت فرهنگی هم دارد و در شرکت «آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایرانیان» که پدر هم حضور دارد، به عنوان عضو هیات مدیره برای فرهنگ و تمدن و دین ایرانیان تصمیم می‌گیرد!

علی اصغر هم در تمام این شرکت‌ها عضو است و او هم همچون برادر در شرکت «آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایرانیان» به وظیفه سنگین بررسی فرهنگ و دین و تمدن مردم ایران مشغول است!

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما