هشدار کولاک برف در برخی استان‌ها/ افزایش ۷ درجه ای هوا

کدخبر: 381648
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به بارش برف و کولاک در برخی استان‌ها از افزایش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطق و افزایش آلایندگی هوا در شهرهای صنعتی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده برف، گاهی وزش باد و کولاک برف و در گلستان بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

در نوار شرقی وزش باد شدید و کاهش نسبی دما روی می‌دهد، همچنین مرکز و شرق خلیج‌فارس موج پیش بینی شده است. فردا در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است و بعدازظهر در شمال خیلج فارس، شمال بوشهر و مناطقی از خوزستان ابرناکی و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام  سازمان هواشناسی  روز دوشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، جنوب اصفهان، غرب کرمان و یزد ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. از سه شنبه  تا اواخر هفته نیز در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری پیش بینی می‌شود.

از فردا تا اواخر هفته پایداری هوا در شهرهای صنعتی باعث افزایش آلاینده‌های صنعتی و کاهش کیفیت هوا می‌شود. طی امروز و فردا در نوار غربی و سواحل شمالی کشور و از بعدازظهر یکشنبه تا اواخر هفته در نوار شرقی کشور افزایش تدریجی دما بین 5 تا 7 درجه پیش بینی شده است.

source: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید