ترس آمریکایی‌ها از انتقام محور مقاومت در سالگرد شهادت حاج‌قاسم

کدخبر: 381692
اقتصاد نیوز : کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه اگر ترامپ علیه ایران اقدام نظامی کند رژیم‌صهیونیستی در امان نخواهد بود گفت: از ترس آمریکایی‌ها از انتقام محور مقاومت در سالگرد شهادت حاج‌قاسم خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، در آستانه سالگرد شهادت حاج‌قاسم سلیمانی گفت‌وگویی با حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل غرب آسیا انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

فشار لابی صهیونیستی به ترامپ برای ایجاد بحران در منطقه

به نظر می‌رسد دونالد ترامپ در کمتر از یک ماه باقی‌مانده برای خروج از کاخ سفید تحت فشار لابی صهیونیستی و همچنین نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی نتانیاهو برای ایجاد یک بحران جدید در منطقه قرار دارد.

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید

اتفاقات اخیر در عراق و پرتاب چندین راکت در منطقه سبز عراق که سفارت آمریکا در بغداد را هدف قرار داد، حرکت کاملا مشکوکی برای ایجاد بحران است تا اتهام‌زنی علیه ایران صورت گیرد.

ترامپ تلاش دارد با ایران وارد درگیری شود

ورود زیردریایی آمریکا به خلیج‌فارس و مانور اخیر رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی نشان می‌دهد دونالد ترامپ در آخرین روزهای زندگی سیاسی خود تلاش دارد یک درگیری با ایران ایجاد کند تا بتواند مدت زمان بیشتری در کاخ سفید باقی بماند.

در رژیم‌صهیونیستی نیز تلاش بر این است که درگیری ایجاد شده و از محور مقاومت انتقام بگیرند ولی به‌هرحال ایران این آمادگی را دارد که در مدت زمان باقی‌مانده از دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در‌برابر هر احتمالی آمادگی خود را حفظ کند.

ترس آمریکا از انتقام محور مقاومت در سالگرد شهادت حاج‌قاسم

با توجه به نزدیکی سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام، حاج‌قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس و همچنین شهید ابومهدی المهندس، نایب‌رئیس حشدالشعبی عراق، آمادگی مردم عراق و ایران و محور مقاومت برای تقابل با آمریکا بالاست.

به نظر می‌رسد تحرکات دونالد ترامپ صرف‌نظر از پنهان‌کاری‌هایی که صورت می‌گیرد، بیشتر برای آمادگی در راستای احتمال انتقام مردم و ملت‌های محور مقاومت از نیروهای آمریکایی در عراق صورت گرفته و ازاین‌رو تمام تحرکات آمریکا و رژیم‌صهیونیستی جنبه روانی دارد.

آمریکا علیه ایران اقدام کند، رژیم‌صهیونیستی در امان نخواهد بود

اینکه آمریکا درصدد باشد عملیاتی را علیه ایران انجام دهد، طبیعی است اما قطعا همه هم‌پیمانان آمریکا در منطقه دچار آسیب و منطقه وارد بحران طولانی و ویرانگر خواهد شد که نه آمریکا و نه هیچ قدرت دیگری توان پایان دادن به این بحران را نخواهند داشت.

از رژیم‌هایی که به‌شدت آسیب خواهد دید، رژیم‌صهیونیستی، امارات، بحرین و عربستان خواهد بود که هم‌پیمانان آمریکا در منطقه هستند و به نظر می‌رسد اگر این اتفاق رخ دهد موضوع برجام یک مساله حاشیه‌ای خواهد شد؛ چه آمریکا به برجام بازگردد یا خیر، لذا در آن صورت مساله بحرانی است که منطقه و حتی جهان را فراخواهد گرفت.

بامداد ۱۳ دی ۹۸ در پی حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست امریکایی در نزیکی فرودگاه بغداد سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه چند تن دیگر از فرماندهان جهبه مقاومت به شهادت رسیدند.

در پی این اقدام تروریستی، سپاه پاسداران، پایگاه عین الاسد در عراق را موشک‌باران کرد که آمرکایی‌ها آماری از هلاکت نیروهای خود منتشر نکردند و تنها ضربه مغزی ملایم چند تن را تأیید کردند.

رهبر معظم انقلاب این اقدام را تنها یک سیلی از سوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به آمریکا دانستند و فرمودند که آمریکایی‌ها باید منتظر انتقام اصلی باشند.

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهید سلیمانی نیز فرمودند: البتّه آنچه در شهادت او اتّفاق افتاد، اوّلین سیلی سختی بود که به آمریکا زده شد و تا آن زمان، مهم‌ترین سیلی به آمریکا همین حرکت مردمی عظیمی بود که انجام گرفت؛ بعد هم که خب برادرها یک سیلی‌ای زدند؛ لکن سیلی سخت‌تر عبارت است از غلبه‌ی نرم‌افزاری بر هیمنه‌ی پوچ استکبار؛ این سیلی سخت به آمریکا است که باید زده بشود. بایستی جوانان انقلابی ما و نخبگان مؤمن ما [با] همّت، این هیمنه‌ی استکباری را بشکنند و این سیلی سخت را به آمریکا بزنند، این یک؛ یکی هم اخراج آمریکا از منطقه است که این همّت ملّتها و سیاستهای مقاومت را میطلبد که بایستی این کار را انجام بدهند؛ این، سیلی سخت است.

ایشان ادامه دادند: البتّه اینها غیر از انتقام از قاتل است؛ اینهایی که گفتیم، مربوط به مجموع استکبار و آمریکا است؛ قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند؛ آن به جای خودش محفوظ است. اگر چه به گفته‌ی یک عزیزی، کفش پای سلیمانی هم بر سرِ قاتل او شرف دارد و سرِ قاتل او هم برود، فدیه‌ی کفش سلیمانی هم نمی‌شود؛ این هست امّا بالاخره غلطی کردند، بایستی انتقام پس بدهند؛ هم آمر، هم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن، هر وقت ممکن شد -ما دنبال وقت ممکن هستیم- باید انتقامشان را پس بدهند.

در همین رابطه محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انتقام سخت از عین الاسد شروع شده ولی ادامه دارد، گفت: ما «لبالمرصاد» هستیم؛ ما در کمین هستیم تا در موقعیت‌‌های مناسب، ضربات خودمان را به آمریکایی‌ها وارد کنیم.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در دیدار مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان گفت که جمهوری اسلامی مصمم است با گرفتن انتقام سخت از آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی، از تداوم اقدامات تروریستی، تشنج آفرین و ضد امنیتی آمریکا و عمالش جلوگیری و آنان را وادار به خروج از منطقه کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما