شوخی عجیب محسن هاشمی با سرسره ناصرالدین شاه

کدخبر: 381876
اقتصادنیوز :رییس شورای شهر تهران درجریان تذکر یکی از اعضا درخصوص تاخیر درمرمت عمارت کلاه فرنگی گفت : دلیل تاخیر شاید این باشد که دنبال سرسره هستند .

 به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز ،محمد سالاری در دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران به تعلل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پیشبرد امور محوله تذکر داد وگفت: در دوره سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تفاهمات خوبی در خصوص مرمت و بهسازی بنای کلاه فرنگی عشرت آباد به عنوان یکی از بناهای میراثی و تاریخی بسیار ارزشمند ایجاد شد اما متاسفانه هنوز هیچ اقدام عملیاتی در این خصوص از سوی سازمان زیباسازی صورت نگرفته است.

 محسن هاشمی به شوخی خطاب به وی گفت : احتمالا به دنبال "سرسره" هستند( اشاره به وسیله ای که جهت خوش گذارنی شاهان قاجار بود)  پس از این شوخی هاشمی صحن شورا برای لحظاتی ساکت شد . 

به گزارش اقتصادنیوز ،عمارت کلاه فرنگی عشرت‌آباد در شرق تهران کنونی و شمال شرقی تهران قدیم بیرون از دروازه شمیران بین نگارستان (میدان بهارستان) و قصر قاجار (زندان قصر) جای داشت و در سال ۱۲۹۱ قمری به فرمان ناصرالدین شاه قاجار ساخته شد. 

این عمارت در میان باغ عشرت‌آباد قرار داشت که کاخ‌ها و کوشکهای پهناور و بزرگ داشت. در میانه باغ، حوض و چشمه و فواره‌های گوناگونی وجود داشت و دور تا دور این حوض بزرگ، نزدیک به سی خانه کوچک دو اتاقه به شکل نیم دایره ساخته شده بود که در و پنجرهٔ چوبی آن‌ها به سوی مرکز حوض باز می‌شد و در هر یک از آن‌ها یکی از زنان شاه زندگی می‌کردند.

این باغ بیشتر مکان برگزاری مراسم عروسی و تفریحات شاه بود و در آن ساختمان کلاه‌فرنگی، به صورت برج چهار طبقه ساخته شده بود که پوشش سقف طبقه چهارم از شیروانی و طبقه سوم آن دارای شاه‌نشین با آینه کاری و مقرنس بود. 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید