کدخبر: ۳۸۱۹۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مهاجری: اگر اصلاح‌طلبان عقل‌شان برسد، روی کاندیداتوری جهانگیری توافق می کنند

اقتصاد نیوز : تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: جهانگیری نامزد می شود تا نشان دهد اصلاح طلبان همچنان پای کار موضوع «انتخابات» در کشور هستند. یعنی تنها راه حل گشایش سیاسی در کشور را صندوق رأی می بینند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، محمد مهاجری، درباره موقعیت جریان اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اصلاح طلبان مقابل یک دوگانه ای قرار دارند و آن اینکه یا به طور کلی از انتخابات کنار بکشند یا اینکه در انتخابات حضور پیدا کنند صرف نظر از آنکه پیروز شوند یا خیر.

وی افزود: بخش تندرو جریان اصلاح طلب معتقد است وقتی این جریان هیچ امکانی برای برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری ندارد، نباید به صحنه رقابت وارد شود اما در مقابل معتدلین جریان اصلاحات نظر دیگری دارند، آنها خود را متعهد به کشور و نظام می دانند و می گویند «اگر از انتخابات قهر کنیم، به معنی جدا شدن از نظام سیاسی تلقی می شود که هم از نگاه نظام و هم از نظام مردم امر ناپسندی است.»

وی درباره حمایت اصلاح طلبان از اسحاق جهانگیری گفت: شخصا به آقای جهانگیری علاقمندم و خیلی دوست دارم او کاندیدای جریان اصلاحات شود. آقای جهانگیری وقتی وزیر صنایع بود از جمله وزرای موفق کابینه محسوب می شد. آقای جهانگیری با آنکه عضو حزب کارگزاران است اما در بین اصلاح طلبان از مدیران عملیاتی، سالم، صادق و صالح به شمار می آید. اگر واقعا اصلاح طلبان عقل شان برسد روی آقای جهانگیری توافق می کنند.

وی درباره کاندیداتوری اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: آقای جهانگیری نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود چون از بخش معتدل جریان اصلاحات است. هیچ وقت آقای جهانگیری تندروی سیاسی نداشته؛ البته معتقدم در ۸ سال دولت آقای روحانی نسبت به آقای جهانگیری جفا شد، به این معنا که از توانمندی های آقای جهانگیری در حوزه اقتصادی استفاده نشد. شاید اگر تیم اقتصادی آقای روحانی در اختیار آقای جهانگیری می بود توفیقاتش خیلی بیشتر از وضعیت فعلی می شد.

مهاجری گفت: آقای جهانگیری فردی پرکار و از مدیران کارکشته اقتصادی است او جاذبه بالایی دارد منتها الان کار او بسیار برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سخت است چون خیلی در دولت آقای روحانی از توانمندی های او استفاده نشد و الان اگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود کسانی که در ستادهای انتخاباتی دیگر نامزدها هستند حتی برخی اصلاح طلبان به او انتقاد کنند که «در همین دولت آقای روحانی چه کردی که حالا می خواهی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوی؟»، در این صورت آقای جهانگیری در یک دو راهی قرار می گیرد چون یا باید به دولت آقای روحانی حمله کند که از او پذیرفته نمی شود یا باید سکوت در پیش گیرد -که به نظر می رسد همین کار را انجام دهد- که این هم به نفعش نخواهد شد.

این فعال رسانه ای تأکید کرد: آقای جهانگیری نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود ولو اینکه از همین الان بداند تأییدصلاحیت نمی شود. البته احتمال آنکه آقای جهانگیری تأییدصلاحیت نشود را ضعیف می دانم. او نامزد می شود تا نشان دهد اصلاح طلبان همچنان پای کار موضوع «انتخابات» در کشور هستند. یعنی تنها راه حل گشایش سیاسی در کشور را صندوق رأی می بینند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند