هشدار در خصوص کاهش شیوه نامه های بهداشتی کرونایی در تهران

کدخبر: 382286
​اقتصادنیوز : فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: با توجه به شکننده بودن شرایط استان تهران هر گونه تغییر یا مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی، خطرناک خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری جدید ۲۹۰ مورد بوده است، اظهار داشت: از این تعداد بالغ بر ۱۰۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: همچنین تعداد کل بستری در بخش‌های بیمارستانی استان تهران ۲ هزار و ۳۳۲ بیمار است که ۹۳۲ نفر از آنها در بخش ویژه تحت مراقبت هستند.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر به بخش سرپایی بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند و بیش از ۳۰۰ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

زالی با بیان اینکه بررسی‌ها از ۱ آذر تا ۶ دی ماه، نشان از کاهش ۶۹ درصدی میزان مرگ و میر دارد، افزود: میزان بستری عادی نیز در این بازه زمانی نسبت به ۲ ماه اول پاییز ۵۷ درصد و میزان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه ۳۷ درصد کاهش داشته است. همچنین مجموع مراجعین به بخش‌های سرپایی و بستری با ۵۲ درصد کاهش رو به رو بوده است.

وی اظهار کرد: با توجه به شکننده و بی ثبات بودن شرایط استان تهران هر گونه تغییر یا مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند موجب افزایش بار بیماری شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تجربه موج سوم کرونا در تهران حاکی از آن بود که به صورت جهشی و تصاعدی، در بازه زمانی کمتر از ۱۰ روز آمار کاملاً رو به تزاید بوده که نکته قابل توجهی است.

زالی تصریح کرد: طبق آخرین برآوردها از ۶ دی ماه شهر تهران، شمیرانات، ری، ورامین، دماوند و شهریار وضعیت نارنجی دارد که منتظر تأیید ستاد ملی کرونا هستیم تا در خصوص محدودیت‌ها تصمیم گیری شود.

 

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید