انتقاد سندرز از خرج کلان آمریکا برای جنگ‌های بی پایان

کدخبر: 382331
برنی سندرز با انتقاد از به تاخیر افتادن تصویب بسته کمک مالی کرونا توسط ترامپ گفت: آمریکا نیازی به صرف ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سناتور دمکرات آمریکا بامداد سه شنبه در پیام توییتری نوشت: بگذارید شفاف باشیم، شرکت‌های بزرگ یک درصدی در آمریکا نیازی به تخفیف مالیاتی یک تریلیون دلاری ندارند و آمریکا نیز نیازی به هزینه ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

به نوشته سندرز، طبقه میلیاردرها نباید مالیاتی کمتر از ۹۰ درصد جامعه آمریکا بپردازند. این در حالی است که طبقه کارگر کشور نیازمند چک دو هزار دلاری برای ادامه بقاء خود هستند.

سندرز در ادامه تاکید کرد که ترامپ باید با همکاری میچ مک کانل و دوستان جمهوری خواهش در مجلس سنا بسته کمک مالی دو هزار دلاری به طیقه کارگر را تصویب کند.

رییس جمهوری آمریکا که پیشتر مصوبه ۹۰۰ میلیارد دلاری کنگره برای حمایت از خانواده‌های آمریکایی در شرایط کرونایی را نپذیرفته بود، سرانجام تسلیم شد اما از کنگره خواست درباره تقلب در انتخابات تحقیق کند.

دونالد ترامپ، شامگاه یکشنبه مصوبه دو حزبی کنگره آمریکا را امضا کرد تا به موجب آن هم از تعطیلی دولت جلوگیری شده باشد و هم به هر نفر از آمریکایی‌ها، ۶۰۰ دلار پرداخت شود.

در بیانیه مطبوعاتی ترامپ که در تارنمای کاخ سفید منتشر شده آمده است: من به عنوان رئیس جمهوری به کنگره گفته‌ام که می‌خواهم هزینه‌های بیهوده کمتری داشته باشم و پول بیشتری در اختیار مردم آمریکا در قالب چک‌های ۲ هزار دلاری برای هر بزرگسال و ۶۰۰ دلار برای هر کودک قرار دهم.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید