بایدن: برای مقابله با چین باید ائتلاف کنیم!

کدخبر: 382363
رئیس‌جمهور منتخب آمریکا مدعی است مقابله با هر موضوعی که به چین مربوط باشد ازجمله مسائل اقتصادی، در گرو ایجاد ائتلافی متشکل از کشورهای همسو و همفکر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که بارها از سوی دونالد ترامپ مستاجر فعلی کاخ سفید به همدستی با چین متهم شده، مدعی است که قصد ندارد به این زودی‌ها به جنگ تجاری با پکن خاتمه دهد یا تعرفه‌های گمرکی که ترامپ علیه چین وضع کرده است را لغو کند.

وی حتی مدعی شد که واشنگتن برای مقابله با چین به ائتلافی از کشورهای همسو نیازمند است.

بایدن در ادامه ادعاهای خود افزود: در تلاش برای پاسخگو کردن چین در قبال سوء‌استفاده‌های تجاری، فناوری و حقوق بشری، هنگامی در موقعیت برتر قرار می‌گیریم که ائتلافی از شرکا و متحدان همفکر تشکیل دهیم که انگیزه‌های مشترکی در دفاع از ارزش‌ها و منافع‌مان داشته باشند.

وی همچنین مدعی شد: آمریکا به تنهایی ۲۵ درصد از اقتصاد جهانی را شامل می‌شود حال آنکه در همکاری با دیگر شرکای دموکراتیک، می‌توانیم قدرت اهرم اقتصادی علیه چین را دو برابر کنیم.

بایدن ادامه داد: در هر موضوعی که به چین مربوط باشد؛ وقتی با گروهی از ملت‌ها همکاری کنیم که دید مشترکی نسبت به آینده جهان دارند؛ قوی‌تر و تاثیرگذارتر خواهیم بود.

وی همچنین مدعی شد که برای مقابله با چالش‌های امنیتی از سوی روسیه و چین، آمریکا باید اصلاحاتی را انجام دهد که یکی از آنها مدرنیزه کردن اولویت‌های دفاعی در راستای مقابله هرچه بهتر با حملات آتی است.

به ادعای بایدن، این نوسازی به مراتب بهتر از سرمایه‌گذاری بر روی سیستم‌های قدیمی است که برای مواجهه با تهدیدهای گذشته طراحی شده‌اند.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید