کدخبر: ۳۸۲۴۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رکورد تست‌های روزانه شکسته شد

رشد نسبی آمارهای نگران‌کننده کرونا در ایران؛ در انتظار موج دیگر؟

اقتصادنیوز : در نهمین روز دی‌ماه متغیرهای نگران کننده کرونایی بر ای دومین روز متوالی رشدی مثبت را به ثبت رساند. شاخص ها حاکی از شیوع بیشتر کرونا در روزهای اخیر بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، پس از آنکه در میانه آذر امسال متغیرهای نگران‌کننده کرونایی روندی نزولی را در پیش گرفتند، کم و بیش دراین شاخص‌ها شاهد رکورد هایی در جهت کاهش وضعیت قرمز کرونایی در کشور بودیم. اما اکنون دو روز است که این متغیرها رشدهای روزانه مثبتی را ثبت می‌کنند. در همین خصوص در روز جاری روند دو متغیر ابتلا به تست روزانه و بستری به ابتلا روندی صعودی را در پیش گرفته‌اند. این درحالی است که شمار بهبودی‌های روزانه روندی کاهشی یافته است.

افزایش شیوع کرونا

در نهمین روز دی ماه میزان مبتلایان نست به روز گذشته 3.4 درصد افزایش پیدا کرده و به 6 هزار و 108 نفررسید. در کنار رشد روزانه شمار مبتلایان به این بیماری شاهد رکورد دیگری در زمینه آزمایش‌های روزانه کرونایی بودیم. نسبت این متغیر که به نوعی قدرت شیوع کرونا را در هر روز نشان می دهد اکنون در حد 11.5 درصد قرار دارد . مرور آمار های زمستانی کرونا در 9 روز گذشته حاکی از آن است که پس از کاهشی که در ابتدای این فصل در این شاخه رخ داده اکنون این متغیر مسیری صعودی را در پی گرفته است.

اما از این میزان ابتلا چند نفر در روز جاری در بیمارستانها بستری شده اند؟

کرونا

افزایش بستری های روزانه در ایران

آمارهای وزارت بهداشت و درمان از شمار بستری‌های روزانه بیانگر آن  است که در روز جاری 815 نفر بر اثر بیماری کرونا در بیمارستانها بستری شده که نسبت به روز قبل 2.13 درصد افزایش داشته است. نسبت بستری های روزانه به میزان ابتلا در هر روز به شکلی وضعیت قدرت این بیماری را در هر 24 ساعت منعکس می سازد. در همین خصوص با وجود آنکه این متغیر در روزهای ابتدایی زمستان رویه‌ای کاهشی را به ثبت رسانده بود اکنون سیر صعودی گرفت و در نهم دی ماه به 13.34 درصد رسیده است.

اما از کل بستری‌های روزانه در روز های اخیر چه مقدار به بهبود کامل از این بیماری دست یافته اند؟

کرونا

کاهش روزانه بهبودی های روزانه

طبق آمار های وزارت بهداشت و درمان شمار بهبودی های روزانه از بیماری کرونا اکنون به 8 هزار و 657 نفر رسیده است. آمار ها حاکی از آن است که این متغیر نسبت به روز گذشته 2.63 درصد افت را ثبت کرده است. اگر روند آماری این متغیر را نسبت به روزهای اخیر بررسی کنیم در می‌یابیم که شمار بهبودیافته های روزانه چند روزی است که در حال کاهش است.

نکته مهم در آمارهای کرونایی آن است که امروز دومین روزی است که متعیر های نگران کننده کرونا نسبت به روز پیش از آن افزایش پیدا کرده و شمار بهبودی های روزانه در حال کاهش است. به عبارت دیگر هنوز وضعیت کرونایی کشور قرمز بوده و نیازمند توجه بیشتری است.

کرونا

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند