ادعای دوباره ترامپ درباره تقلب در انتخابات 2020

کدخبر: 382782
اقتصاد نیوز : رییس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا جعلی بود و حتی برای کشورهای جهان سوم نیز نامناسب است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: تعداد آراء بیشتر از تعداد آمریکایی‌های واجد شرایطی است که رای دادند که این (انتخابات) مسخره نمی تواند ادامه داشته باشد.

وی بار دیگر مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا جعلی بود و حتی برای کشورهای جهان سوم نیز نامناسب است!

ترامپ با وجود اعلام رسمی مجمع گزینندگان درباره پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، هنوز به شکست خود اعتراف نکرده است.

رئیس جمهور آمریکا که تا کمتر از یک ماه دیگر باید قدرت را به جو بایدن رئیس جمهور منتخب واگذار کند، معتقد است که در این انتخابات تقلب صورت گرفت، اما برای اثبات ادعای خود نتوانست مدارکی دال بر تقلب یا تخلف در انتخابات ارائه کند.

هرچند جو بایدن پیش‌تر در ماه جاری میلادی به‌عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد، اما ترامپ هر بار بدون ارائه شواهد مدعی شد که در چندین ایالت، تقلب گسترده انتخاباتی صورت گرفته است.

این در حالی است که جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری موفق به کسب 306 رای الکترال شده که این رقم بالاتر از 270 رای الکترال لازم برای راهیابی به کاخ سفید است.

دونالد ترامپ پیش از این نیز در پیامی توئیتری تأکید کرده بود که به هیچ وجه امکان ندارد جو بایدن 80 میلیون رأی کسب کرده باشد و بایدن فقط زمانی می‌تواند به عنوان رئیس‌جمهور وارد کاخ سفید شود که بتواند ثابت کنند آرای مضحک 80 میلیونی‌اش با تقلب و اقدامات غیرقانونی به دست نیامده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما