سنتکام: ایران از بمب‌افکن‌ها نمی‌ترسد/ به دنبال جنگ نیستیم

کدخبر: 382803
اقتصاد نیوز : رئیس سازمان تروریستی «سنتکام» مدعی شد که واشنگتن به دنبال درگیری با ایران نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «کنت مک‌کنزی»، رئیس سازمان تروریستی «سنتکام» مدعی شد که واشنگتن به دنبال درگیری با ایران نیست. 

مک‌کنزی با اشاره به پرواز مجدد جنگنده‌های بی‌-۵۲ بر فراز خلیج‌فارس گفت که به استقرار تجهیزات جنگی در مناطق تحت مسئولیت سنتکام ادامه می‌دهیم تا مانع اقدام‌های احتمالی دشمنان شده و نشان دهیم که برای پاسخ به هر گونه تجاوز علیه آمریکایی‌ها یا منافع آنها آمادگی داریم.

وی افزود که ما دنبال درگیری نیستیم ولی هیچ‌کس نباید توانایی ما برای دفاع از نیروهایمان یا واکنش قاطعانه به هرگونه حمله را دست کم بگیرد.

بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر بر فراز خلیج فارس به پرواز در آمدند.

یک مقام ارشد نظامی آمریکا اعلام کرده است که که پرواز این دو بمب‌افکن بی-۵۲ درمیانه نگرانی‌ها از احتمال اقدام تلافی‌جویانه ایران در سالروز ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید سپاه قدس این کشور صورت می‌گیرد.

پیش از این روزنامه «وال استریت ژورنال» نوشته بود که با شروع انتقال ریاست‌جمهوری، کاهش نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان و نزدیک شدن به سالگرد ترور قاسم سلیمانی، نگرانی در مورد تحرکات ایران درست به نظر می‌رسد و پنتاگون باید به اقدام‌های خود برای  حفاظت از نیروها در پایگاه‌ها و مراکز دیپلماتیک ایالات متحده ادامه دهد. اما این آخرین استقرار نیروهای آمریکایی در خاورمیانه مانعی  برای ایران نخواهد شد یا به شرکای منطقه اطمینان نخواهد داد.

این روزنامه در ادامه نوشت که ایران سال‌ها شاهد بوده است که ایالات متحده بمب‌افکن‌ها، جنگنده‌ها و کشتی‌های جنگی را به دلخواه خود به منطقه اعزام کرده است اما ایران کاملا با تجربه است و از این بمب‌افکن‌ها نمی‌ترسد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما